Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem szabad élő állatot adni a...

Nem szabad élő állatot adni a macskának?

Figyelt kérdés
Fürjeket nevelek, és 4 napja keltek ki. Sajnos hárman valahogy lesántultak és nem is nagyon ettek, ezért úgy élve odaadtam őket a macskának. Ezt látva a barátnőm kiakadt, hogy nem szabad a macskának adni és azonnal vigyük állatorvoshoz. Mindez csak 20 perce történt és a macska láthatóan jól érzi magát. Valóban szükséges az állatorvos?

2022. szept. 8. 08:45
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ragadozó, egeret,verebet, bogarat mindent megeszik. Miért pont 3 darab csibe miatt betegedne meg? Szerintem az állatorvos is csak kiröhögne...
2022. szept. 8. 08:48
 2/26 anonim ***** válasza:
86%
A fürjekkel, ha neveled őket, meglepően inhumánus megoldás, bár elég kicsik ahhoz, hogy a macska valószínűleg fájdalommentesen ölje meg őket. Sebzett csirkét azért nem adnék kutyának-macskának, mert valószínűleg fájdalmasabb neki, mintha elvágnád a torkát. Most már amúgy mindegy.
2022. szept. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
Ja, bocsi, félreolvastam, nem a fürjeket sajnálja barátnőd, hanem a macskát félti. Az hülyeség, semmi baja nem lesz.
2022. szept. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Ez az élet rendje...vannak ragadozók és zsákmányállatok.
2022. szept. 8. 08:57
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg beteg állattól elkaphat valamit, de gyanítom, hogy nagyon súlyos betegség kivételével ennyit elvisel egy ragadozó. Viszont én sajnáltam volna az élő kisállatokat, bár anélkül is elpusztultak volna, csak lassabban.
2022. szept. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
24%

Semmi baja nem lesz macskádnak.Enyem is elkap mindent,pedig kap enni rendesen.

Barátnőd nem tudom miért akadt ki. Én is adtam anno elő egereket a szavannai varanuszomnak.Mert az élő táplálékot preferálta.Csak nyuszi szívű a csajod szerintem.


Vidéken meg simán csinálnak olyat is,hogy ha túl sok kölyök macska születik a nősténynek akaratlanul, egyszerűen agyon üti őket lapáttal a gazda xd

Én nem tudnám megtenni,de működik.

2022. szept. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%

"Ez az élet rendje...vannak ragadozók és zsákmányállatok."


Az már nem az élet rendje, hogy te neveled őket eleve... de lehetne benned annyi érzés, hogy legalább agyoncsapod, hogy ne a macska ölje meg lassú kínok között...


"Vidéken meg simán csinálnak olyat is,hogy ha túl sok kölyök macska születik a nősténynek akaratlanul, egyszerűen agyon üti őket lapáttal a gazda xd"


Csinálnak és ettől még rohadtul nem követendő példa... Egyesek országokban mai napig nemi csonkítást csinálnak, végülis működik, meg csináljuk rajtad azt is 6os? Hisz nekik működik...

2022. szept. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
39%
Az embernél nagyobb állat tényleg nincs. Vidéken vizesvödörbe is rakják a kismacskákat rohadjon meg az ilyen :(
2022. szept. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%
Nem lesz baja a cicának, az egereket is megeszi. Sőt a szomszéd macska nálunk a felnevelésre szánt csibét lopta el és ette meg...
2022. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
49%
Vigyétek az állatorvoshoz, de hangsulyozd, hogy a baratnőd ötlete volt, hogy csak őt röhögje körbe, teged ne.
2022. szept. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!