Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Írnátok macskára illő neveket?

Írnátok macskára illő neveket?

Figyelt kérdés

Ne ilyen "Pömpike" meg "Cicókamicóka" neveket, hanem egy rendes, macskához is illő nevet kérnék! Úgy is belelehetne gondolni a dologba, hogy a macskák (ha tudnának úgy komunikálni egymással, mint mi) hogy szólítanák egymást... Tudom, hogy fura kérés, de remélem tudtok segíteni és nem megint a "Panka" és "Smaragdka" szerű nevekkel rukkoltok majd elő. (ezt sokszor tapasztaltam)


A válaszokat előre is köszönöm!


2010. szept. 25. 15:45
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

AZ én hófehér, világos karamell csíkokkal ellátott macskámnak a neve: Hófehérke, de mivel mindig morog evés közbe, így lett Morgó.

Morgó Hófehérke (Mivel a többi macska nem csinál ilyet, így a többi is így nevezné)Amikor csak alszik, akkor Hófehérkének hívom, amikor evés közbe az orra elé akarom tenni a kaját, s morog, akkor meg Morgónak.Még nincs kettős személyisége. A többi macska : Manó, a harmadik: Picur( a legkisebb), s a kandúr, a negyedik neve Hisztis Pics@, de csak a Hisztist használjuk, mert mindig nyávog, amikor pl oka sincs rá.

2010. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

www.macskanevnaptar.hu

Egyébként az enyém Aphrodite ;)

2010. szept. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, de mivel a sztorim nem komolytalan, azért mert éppen macskákról szól. A macskákat emberi tulajdonságokkal ruházom fel és emberi érzésekkel. Ezért a Csoki meg Boci szerű nevek nem jók. Igen, a tulajdonságok alapján is próbáltam már neveket kitalálni, de így valahogy nem született "komoly" név.
2010. szept. 26. 13:08
 34/46 anonim ***** válasza:
Hm...a macskák egymás között biztosan valami macska tulajdonság alapján adnának egymásnak nevet, mert nekik szerintem az emberi nevek valahogy nem tudnák beazonosítani, de a macska tulajdonság alapján választott nevet is elvetetted, mert nem elég komoly, de mégis egyedi neveket szeretnél.Gondoltál már arra, hogy ne csak magyar macska nevű naptárakat nézegess?
2010. szept. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Erre még nem igazán gondoltam... De most éppen ezeket nézegetem. Nem tudom. Lehet, hogy találok valami jót.


De azért jellemzek két macskát a történetből...


Az egyik fekete szőrű, sárga szemű kandúr. Forró vérű, mindig keresi a bajt, verekszik és állandóan a hülyeségeken jár az esze.


A másik egy rozsda vörös cirmos, szintén kandúr, zöld szemekkel. Higgadtabb és nyugodtabb természetű. Nehezen lehet kihozni a sodrából, de ha ez sikerül valakinek, akkor nincs kegyelem...


Azért csak magyar nevekben gondolkodtam, mert, ha lehet így mondani, "magyar macskákról" van szó... De lehet, hogy találok valami érdekes nevet a külföldiek között.

2010. szept. 26. 16:43
 36/46 anonim válasza:

Az enyémet Micikének hívják, de van még:

Marci, Lili, Cirmi,

2010. szept. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök neked, de már leírtam mire gondoltam pontosan.. Fogadjunk nem olvastad el az összes választ, hogy megértsd mit akartam ebből kihozni. De azért köszönöm.
2010. szept. 27. 18:40
 38/46 anonim ***** válasza:

[link]


:)

2010. szept. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
Hát cseszed, ha neked semmi nem jó,volt emberi is, macskás is, akkor találd ki magad! Elvégre te irod a történeted! Próbálkoztál, de neked egyik sem jó. Ha irsz, akkor legyen "névfantáziád" is! Komolyan mondom, nem kicsit vagy kikasztó!
2010. szept. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 OliaTIRA ***** válasza:
az en macskam:Thomasz tamas
2010. szept. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!