Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hozza az ajtó elé a...

Miért hozza az ajtó elé a macska, minden reggel a döglött egeret?

Figyelt kérdés
2022. szept. 14. 07:21
1 2 3 4 5
 41/42 Mézga Krisztina ***** válasza:
50%

Bár a végén elfajult a dolog a 26-ossal, de a lényegét tekintve, már ami a környezetkárosítást, a természetvédelmet jelenti, igaza van.

Egyre több ország korlátozza rendeletben a házi macskák szabadon tartását, sőt! Ausztráliában a kiirtásuk a cél, mivel egy csomó őshonos fajt sodortak a kihalás szélére.

Azért mert élvezetből s nem éhségvezérelten ölnek, és mindent, ami mozog: tücsköt, bogarat, gyíkot, siklót, rágcsálókat, énekesmadarakat, s sorolhatnám.

A telkünk mellett élő cicák egy éjjel közel negyven kisrágcsálót terítettek ki az útra, a kertbe, s én is egy cickány mamát sajnáltam a legjobban a piciny babájával. Már csak ezért is, mert nem véletlenül lett zsákmány csak az az egy "pár".

Szóval, a macskák annyira szaporák, h kártékony állatokká váltak, veszélyeztetik az egy évben egyszer max. 3-4 kiscicát vető vadmacskát, átadva a betegségeiket, rontva a genetikai állományukat. Emiatt ivartalaníttatnak legalább a fejlettebb régiókban, s ezért kezdik üldözni hatóságilag egyre több helyen.

Persze mi, magyarok ezzel se értünk egyet, mert szegény kandúr hagy dugjon (igaz, h letépik egymás pofiját, fülét, s némelyik belehal a harcba...), szegény lány macska hagy élvezze az anyaság örömét (csak tudnám, ki interjúvolta meg őket a témában...), uis mindezek megakadályozása pénz és felelősségvállalás. No meg edukáció...

Mint ahogy jó humanitárius módjára ma már a vidéki gazdasszony se fojtja rendszeresen vizesvödörbe a nem kívánt kölyköket vagy ássa el élve a szaporulatot. Mert ez tényleg állatkínzás, kegyetlenség.

Viszont nem volt annyi felesleges, beteg, Felves, Fipes, veszett, rühös, nyomorult, szerencsétlen macska.

Milyen ellentmondás!

Amúgy kutyás voltam, macskás lettem. Boldog, lakásban tartott, ivartalanított macskák gazdija, akiket meggyötörtek, kidobtak az emberek.

2022. szept. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítás fontos.


Vicces az ausztrál kormány egyébként.


Miközben magasról tesznek a klímaváltozásra, meg a környezet védelmére.

2022. szept. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!