Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Próbáltatok már befogni...

Próbáltatok már befogni fiatal kóbor macskát? Hogyan próbálkozzak?

Figyelt kérdés

A városomban sajnos több kolónia is van, egy a munkahelyem közelében. Nem sok a cica, mert sajnos nagyon korán halnak, de mindig van pár. Ott fedeztem fel mostanában egy fiatal (most ránézésre max 3 hónapos) kis cicát, akit még talán meg lehetne "szelidíteni", de nem is az a lényeg, hogy szelíd legyen, hanem hogy ne szaporodjon. Ugyanis lány cica. Jövő tavasszal biztosan meglenne az első fialása.

Egy négyemeletes-társasházas környéken vannak, valamilyen szinten gondoskodnak róluk ott, látom, hogy van kitéve étel, meg barkácsoltak nekik a kukatároló környékén dobozokat, behúzódni.

Ha sikerülne megfognom, akkor meg is tartanám, vagy keresnék neki gazdát. Nem engedném vissza ivartalanítás után sem.



2022. szept. 15. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Próbálj keresni környékbeli állatmentőket, kérj tőlük csapdát vagy kérd a segítségüket. Nagyon túlterheltek úgyhogy örülni fognak ha valakiben van hajlandóság 😊
2022. szept. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi is macskacsapdát kértünk kölcsön egy közeli állatmentőtől, anélkül nem tudtuk befogni a beteg kiscicát. Azzal viszont 5 perc alatt sikerült.


(Sajnos kiderült, mi alkalmatlanok vagyunk ideiglenes gazdinak, mert pár nap után eldőlt, hogy a "csak gyógyulásig marad nálunk" cica végleg marad. 😁 Így lett 3 cicánk.)

2022. szept. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már telefonáltam a környéken ügyködő állatmentőknek, azt mondták, tudnak róla, és az orrom alá dörgölték, hogy az xy környéken pedig több száz fős kolónia van... Úgyhogy ennyi. Én egy sima macskaboxszal terveztem odamenni meg sonkával :) De ez csak úgy működhet, ha valamennyire bízik az emberekben a cica.
2022. szept. 15. 14:23
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy próbát megér a dolog így is, hátha meglepően szelíd lesz a cica. Ha nem jön össze, legalább megjegyeznek maguknak, hogy vittél nekik kaját. 🙂
2022. szept. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2-es: Én is ismerem már magam annyira, hogy úgysem válnék meg tőle, ha egyszer odakerül, ott maradna. De nekem is van három. És kettőt utcáról fogadtam be, csak az egyiket fogtam én be, de még icipici volt és házhoz jött :)
2022. szept. 15. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!