Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8 hónapos kismacskámat mikortó...

8 hónapos kismacskámat mikortól hagyhatom kint egész napra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeretném, ha a cicám kinti macska lehetne.

8 hetes most a cica. Eddig bent volt, de most a héten kint volt végig, mert megpróbáltuk.

Mikor hazaértem munkából a házában volt mindig.

A szomszédok azonban jelezték, hogy egyszer majdnem elütötte az autó.

Jelezték, hogy mivel szép cica báeki felkaphatja és ellophatja.

Jelezték, hogy míg dolgozom kóborol és már többen visszarakták a kerítésen belülre, de mindig kiszökik újból.

Így ismét bent tartom.

Mikor hazaérek vele nagyon sokat szoktam vele foglalkozni, játszani.

Szeretném kintre szoktatni, hogy a hűvösebb időt megszokja, hisz kinti cicának fogadtam örökbe.



2022. szept. 24. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Becsüld meg a szomszédaidat, jó emberek!
2022. szept. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A kérdésre válaszoljatok!

Felfogtam, hogy veszélyes.

Ki tudja mikortól lehet kinti macska belőle?

2022. szept. 24. 19:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre, és csináltass addig macskabiztos kerítést. 8 hetes, még baba, eleve elválasztani sem lehetett volna az anyjától eddig.
2022. szept. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szempontból mindegy, ha nagyobb korában szoktatod ki is ki fog szökni és akkor is ugyanúgy veszélyes lesz számára. Ugyanúgy elütheti az autó meg el is vihetik, ha tényleg olyan szép. Ha félted és ő is jól elvan bent, inkább maradjon benti cica.
2022. szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%
A macskát milyen kerítés állítja meg?
2022. szept. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tavasszal kezdheted el kiszoktatni. És akkor is legyél az elején a sarkában. Most, hogy megyünk bele a hidegbe - karácsonykor is még csak 5 hónapos lesz -,inkább ne engedd ki, vagy max. felügyelettel.
2022. szept. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Nagyobb korában is ki fog szökni, tehát tökmindegy. Mondjuk most még ne, valóban baba, ilyen korban még bőven lehetne az anyjával, én anno 10 hetesen hoztam el az enyémet. Hidegben ne hagyd kint. Csinálj macskabiztos kerítést (amit nagyon nehéz, szinte lehetetlen), vagy kifutót. Viszont arra is számítanod kell, hogy nem jön vissza. Nem tudom nálatok mennyi kutya van, de ha még nem ismeri a terepet könnyen betévedhet olyan udvarba ahol él mondjuk egy roti, aztán volt kiscica nincs kiscica :(
2022. szept. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A kérdésben 8 hetesre gondoltam, nem 8 hónaposra.

Köszi, hogy ezen nem akadtatok fel, bocsi az elírást!

Agyalok mi legyen a megoldás, mert nem szeretné a családom, hogy benti legyen. A családban sok mindenkinek van macskája. Bár ők falusiak és kezdetektől kint volt a cica.

Mi kisvárosban lakunk. Az óvoda miatt a csendes kis utcánk forgalmas.

Volt régen kinti macskám mikor gyerek voltam, nem ütötte el autó.

Nem is tudom mit tehetnék. Már kicsit bánom, hogy nem kutyát fogadtam örökbe, de azt meg végképp nem akart a családom.

:(

Agyalok rajta, hogy drótkerítést veszek. Elkerítek egy részt neki.

De nem tudom ez meddig megoldás... hiszen a macska tud màszni! Irtó ügyes.:¥

2022. szept. 24. 20:22
 9/14 anonim ***** válasza:
A drótkerítésen simán átmászik. Csináljatok kifutót, ha ingergazdag és nagy, akkor nem sokszor fog bemenni, nem fogja zavarni a családot :D
2022. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Nézd meg neten milyen a macskabiztos kerítés, kifutó. Csak azok a 100%-osak, a sima dróttal elkerített rész nem biztonságos!

A 3. megoldás, ha mindenképpen ki szeretnéd vinni, az a pórázzal-hámmal sétáltatás.

2022. szept. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!