Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha megharap vagy megkarmol...

Ha megharap vagy megkarmol egy macska és feldagad meg viszket az normális, vagy allergiát jelent?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, amire én, akkor normális. Én ezt szinte naponta átélem. :)
2011. okt. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Remélem, fertőtlenítetted a karmolást, mert a körmük tele van minden kosszal.
2011. okt. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
hát én a hellyedbe elmennék orvoshoz, ismerek egy 30as férfit akit az utcán megmart egy macska a kézfején nem foglalkozott vele aztán feldagadt neki viszketett égett és lekelett sajna vágni azt a részt mert elkapott egy szép kis fertőzést aminek a neve veszettség. Ha kóbor macska karmolt meg akkor az eléggé veszélyes ha a saját macskád amit beoltattatok akkor is fertőtlenítsd ki mert irritál a bőröd.
2011. okt. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

semmi bajod nem lesz tőle, mossál alaposan kezet, ennyi. nekem is három cicám van, valamelyik mindig megszeretget.

komolyan szeretetből is tudnak nyomokat hagyni.ha pedig nem a kezed, akkor egy szappanos lemosás elég.

amúgy a friss karmolás véresen piros, a széle feldagad és valóban viszket is először.pár nap alatt szárad le, ha nagyon aggódsz, kend le valami sebkenőccsel.

2011. okt. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az előttem lévőek jól mondták, és igen, normális, azért viszket, mert gyógyul ;)
2011. okt. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Talán kicsit piszkos volt a körme,de a macskakarmolásba még nem halt bele senki :).Azért ilyenkor kend be Betadinnal az a biztos!
2011. okt. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam allergiát, szépen felszokott púposodni a seb, ha a szemembe dörzsölöm véletlenül a macskás kezem, akkor másnap nagyon csúnyán feldagad, órák kellenek mire eltűnik. De ezen kívül nincs bajom, tehát nem tüsszögök, nincs semmi tünetem, pedig együtt alszunk.

Annyi, hogy mosd le a sebet és moss te is sűrűn kezet és nem lesz baj. :)

2011. okt. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha megkarol a gyilkos hajlamú macsekom, akkor megnyomom a sebet amíg kibuggyan belőle a vér (tudom mazochistán hangzik) és a sebet és környékét betadinozom. Utána ha már varas a seb neugranormont vagy alo vera-t kenek rá. Így nem szokott begyulladni és hamar gyógyul. Egyébként igen, viszkethet és van hogy gennyes lesz.
2011. okt. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!