Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szelidítsek meg egy...

Hogyan szelidítsek meg egy vadmacskát?

Figyelt kérdés
Pár hónapja meghalt a kutyám. És azóta 4 macska is itt jár az udvarunkon. Szoktunk kitenni macskakaját nekik amit meg is esznek de amikor kimegyünk valamelyikhez egyből elfut. Valaki tud valamilyen tanácsot adni hogy hogyan lehetne megszelidíteni?
2021. febr. 17. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Hát igy felnőtt cicákat szerintem nehéz. De talán ugy kéne valahogy hogy letesztek kaját amikor szoktatok de valaki kint marad,távolt de látható helyen. Aztán ha már bátran odamennek, csökkenteni lehet a távolságot,és így tovább. De ezt lehet csak finomságokkal is,amire lehet egy ketten rárepülnek. A lényeg hogy nagyon fokozatosan kell,hogy ne érezzék magukat veszélyeztetve. Remélem sikerűl megszelidíteni eggyet valahogy.
2021. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Meg szokja majd :) folytasd, ez türelemmel jár. Próbáld magadhoz csalogatni
2021. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Vadmacskák nem élnek magyarországon. Ezek csak házicicák. Egyébként hamarosan jobb idő lesz és szerintem majd próbáld meg azt, hogy ha visszajön akkor dobsz elé kaját és látja, hogy tőled kapja. Idővel el kezd közeledni de semmi hirtelen mozdulat
2021. febr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

A vadmacska, azaz a Felis silvestris nem egyenlő a házimacskával. Te most gondolom kóbor macskákról beszélsz.

Apránként oda tudod szoktatni őket, ha adsz nekik rendes ételt, meleg búvóhelyet. De tartósan maradni akkor fognak, ha a házadba fogadod őket, nem csak eteted. Lehet hogy van gazdájuk is, aki ilyen sz.rul tartja őket, hogy átcsámborognak máshova.

2021. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Miért akarnád megszelídíteni? Nem biztos, hogy kóbor macska. Csak valaki kint tartja őket, elkóborolonak, meglátja, hogy van nálad kaja, megeszi, aztan megy tovább a dolgára. Vegyél magadnak macskát, ha annyira kell, de lehet, hogy ezek tartoznak valakihez, aki meg szintén várja őket.
2021. febr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy kóbor macska! Akkor nem raktam volna ki kaját!
2021. febr. 18. 11:31
 7/7 A kérdező kommentje:
A többi embernek köszi a válaszát!
2021. febr. 18. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!