Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Újszülött kismacskák ellátásáb...

Újszülött kismacskák ellátásában segítene valaki?

Figyelt kérdés

Egy hónapja befogadtunk az utcáról egy kiscicát.. nem akartuk,de megsajnáltuk. Viszont nem kicsi volt csak kis növésű és tegnap éjjel meglepett minket 3 kiscicával amiből kettő maradt életben. Valószínűleg hamarabb születtek meg,mert alig van szűrük és elég átlátszó a bőrük. Az anyjuk nem foglalkozik velük,illetve nem tudnak szopizni. Hiába próbálkozom hogy ráteszem őket cicire nem tudnak.

A netről amiket olvastam,hát cica tápszer nélkül jelenleg babatápszert adok nekik fecskendőből 3 óránkként.. pisiltatom őket nedves törlővel,melegítem őket lámpával,de akkor is nagyon hidegek. :( Tápszer csak holnap lesz. Mit tudok még tenni értük? Nagyon sajnálom őket..elég kis aktívak,mozgékonyak és jó nagy hangjuk is van.

Valaki aki jártas ilyenbe segítene?

Írtam már több menhelynek hátha.. de nem foglalkoznak ilyen picikkel mert nem sok esélyük van és idejük sincs rá. :( Valaki meg vissza se ír! :( Próbáltam tápszert is kérni,de hiába.


2022. okt. 9. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Tudom, hogy nem ezt szeretnéd hallani, de ha az anyjuk nem foglalkozik velük, az okkal van és te sem tudsz tenni azért, hogy életben maradjanak, max pár nappal meghosszabbítod az életüket. Ha rózsaszínek, akkor valóban koraszülöttek és inkubátor kellene, plusz speciális ellátás.
2022. okt. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Én sem tudnám tétlenül nézni, hogy meghaljanak, ha mozgékonyak, élénkek. De a csecsemőtápszer nem lesz jó, mert a nagyja tartalmaz laktózt. Laktózmentes tej már kb bármelyik boltban kapható, én inkább azt adnék nekik hígítva míg nincs speckó tápszer, nagyon rendes tőled, hogy segíteni próbálsz. Melegíteni kell, lámpával, szőrmés takaróval pléddel, amivel csak tudod. Evés után pedig picikét nedves vattával simogatni, hogy működjön a kis belük az anya nyalogatását utánozva.
2022. okt. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Tekintve, hogy az anya brutál kisnövésű, ha kölyöknek méretű, így a kölykök is genetikai rendellenességgel születtek. Életképtelenek és ezt az anya is nagyon jól tudja, azért hagyta őket magukra...
2022. okt. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*ha kölyök méretű.
2022. okt. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Már beszéltem azóta menhelyekkel. Sajnos nem sok esély van. A babatápszer egyenlőre jó. Laktózmentes,kis szőlőcukrot kellett bele tennem. Sajnos vállalni nem vállalják mert nem sok esélyük van és sok idő a gondozásuk. Szomorú.. 😔 Próbálkozok.. nem tudok mást tenni.

Igen azt mondták,ha kicsi az anyuka valószínűleg kölyök.. és ezért nem is tudta normálisan kihordani őket. Valószínűleg genetikaiilag ő sem egészséges. :(

2022. okt. 9. 12:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Szeretnetek egyaltalan gondoskodni errol a macskarol? Marmint az anyukarol. Mert ha igen, akkor ivartalanitani kene surgosen. Ha nem, akkor meg elajandekozni. De ez igy nem lesz jo, hogy kint tartod,de ivarosan.
2022. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nekünk van cicánk ő ivartalanítva van meg a kutyánk is! Ő egy utcáról befogadott cica volt.. kb egy hónapja van nálunk. Nem szándékoztuk megtartani,a mérete miatt kiscicának tünt. Jól táplált volt,de nem kereste senki,próbáltunk neki gazdit keresni is. De azt mondták a menhelyesek valószínűleg genetikailag hibás cica,ezért is lehettek neki koraszülött cicái,vagy még fiatal kölyök cica. Gyanús,hogy így marad nálunk és ivartalanítva lesz ő is. Sima házimacskánk van,de háromszor akkora mint ez a cica..

Sajnos a kiscicák feladták a harcot. Nem volt kifejlődve a tüdejük rendesen. :(

Több cicát biztos nem fogadunk be! Ez volt az első,de az utolsó is. Ez borzalmas volt!

2022. okt. 9. 14:15
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki segíteni próbált! :(
2022. okt. 9. 14:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom ez nem válsz de kitartást és sok sikert az ilyen emberek teszik jobbá a világot
2022. okt. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne add fel, tudom szomorú ami történt de ha esély van rá biztosan tudsz segíteni legközelebb ha esetleg még ilyen előfordul.
2023. márc. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!