Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pályakezdőknek számítok úgy...

Pályakezdőknek számítok úgy is ha Aktív korúak ellátásában(foglalkoztatást helyettesítő támogatásban) részesülök?

Figyelt kérdés
Nem sikerült még állást találnom és a múlt hónapban meg igényeltem az Aktív korúak ellátását( foglalkoztatást helyettesítő támogatást). És azt olvastam hogy aki álláskeresési járadékban(munkanélküli segélyben) részesül az nem számít pálya kezdőnek. Tehát az álláskeresési járadék és az Aktív korúak ellátása az ugyan az? A válaszokat előre is köszönöm.

2021. nov. 28. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Mar a kerdes is nagyon vicces.
2021. nov. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem volt még melód akkor pályakezdő vagy. Az meg, hogy papíron minek nevezed magad egy céget se izgat. Van munkatpasztalatod vagy nincs, ilyen egyszerű.
2021. nov. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Hány éves vagy?

Ha nem volt még soha munkahelyed, akkor nem kaphatsz álláskeresésit sem és aktív korúak ellátását sem - hiszen még egy forintot sem fizettél be adóba.

Nem, az álláskeresési és az aktív korúak ellátása nem ugyanaz- ha léejárt az álláskeresési, akkor lehet aktív korúakat igényelni (meg ha együttműködtél a munkaügyi központtal és még más feltételeknek megfelelsz.

2021. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
23 és mivel már egy éve nem találok állást így igényelhettem meg az aktív korúak ellátását(foglalkoztatást helyettesítő támogatást). A végzettségem az most nem fontos. Tehát így is pályakezdőnek számítok? Mert amit olvastam abban úgy állt hogy pályakezdőknek számít az az egyén aki a 25. életévét be nem töltötte és álláskeresési járadékban nem részesül.
2021. nov. 28. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!