Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudják megcsinálni azt...

Hogy tudják megcsinálni azt az anyák, hogy edzenek, dolgoznak, házartást vezetnek, a gyereket ellátják? És én miért nem bírom ellátni az en feladataimat, ami kimerül a háztartás vezetésében és a gyerek ellátásában?

Figyelt kérdés
2021. okt. 18. 16:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy, hogy a férjem mindenből kiveszi a részét, és itthonról dolgozok, kötetlen munkaidővel. De így se menne, ha apjuk azt gondolná, hogy miután hazajött a melóból, neki nincs dolga. Ezekben a dolgokban szerintem mindig kulcskérdés, hogy a férj mennyire tud/akar szerepet vállalni.
2021. okt. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
98%
Csak is úgy, ahogy az első is mondja. A férjnek/apának sem ér ott véget a szerepe, hogy megcsinálja a gyereket meg eljár dolgozni.
2021. okt. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%
Gyanítom, hogy túldolgozod a háztartást: napi főzés, napi felmosás, napi porszívózás - racionalizálni kell.
2021. okt. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
16%
De mi nem megy?
2021. okt. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
84%
Helló! Nekem sem megy. Nem tudom más hogy csinálja.
2021. okt. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon egyetértek az eddigi válaszokkal.

Egyrészről kell egy olyan férj, ha minden a te dolgod, úgy nyilván nem lehet.

Másrészről meg kell maradni a realitások talaján: attól, hogy otthon vagy, nem kell többet takarítani, mint előtte. Itt is írta valaki, hogy ő naponta többször is porszívózik, nem díjazta a válaszom, amikor leírtam, hogy ha egyszer megcsinálná jól, mindjárt elég lenne mondjuk 2 naponta.

Én nem főzök minden nap, minek? Olyan jó menük vannak, én olyat a büdös életben nem állítanék úgysem össze, tök jó áron is. Akkor főzök, ha nagyon megkívánunk valamit, vagy pont úgy jön ki, hogy abból a baba is ehet (épp zajlik a hozzátáplálás).

Így azért van időm. A helyzet, hogy szerintem igaz az, hogy arra van időd, amire szánsz. Máshogy nem megy, csinálj a hétre egy fontossági sorrendet. Ha muszáj feltakarítani, akkor aznap az legyen a prioritás, azt ha marad idő másra, akkor ok. De másnap az edzés legyen első helyen, és a fennmaradt időben meg eldöntöd, mire van szükség. Ha minden nap ugyanaz évez prioritást, akkor nem csoda, ha valamire sosem jut idő.

2021. okt. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
68%
Az a fura, hogy itt szinte mindenkinek ilyen férje van.Az életben meg marha sok önmagát szetforgacsolo nő van.Tobb, mint kisimult arcú, edzeni járó stb..stbAki meg bevallja hogy az ő férje nem olyan,az kapja az oktatást hogy rosszul választott 😂
2021. okt. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
68%

Milyen mindenkinek? A tiéd előtt össz-vissz 6 válasz érkezett, és ott sem írta mindenki, hogy neki ilyen férje van.

Amúgy meg szerencsére nem csak tohonya pasasoknak lehet gyereket szülni, akiknek anyu a kis seggét is kinyalta amíg otthon lakott, és ezért azt hiszik, hogy nekik ez jár, ha már megtették a világnak azt a szivességet, hogy megszülettek.

2021. okt. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
65%

#7: miért, szerinted jól választott, most őszintén?

Egyébként igen, abban igazad van, hogy a férjek többsége valóban nem ilyen, én is azt látom magam körül, hogy az enyém a ritka kivétel. Sajnos. De egy nőnek sem muszáj hozzámennie egy olyanhoz, aki egy fűszálat nem tesz keresztbe, és mindent a nőtől vár. Addig lesznek a pasik ilyenek, amíg a nők megengedik nekik.

2021. okt. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
89%

Egyrészt ugye nagyon függ a gyerektől is. Tényleg vannak olyan gyerekek, különösen akik most kezdenek felállni/menni, akik mellett nem tudsz mást csinálni, csak ha alszanak. (De olyankor meg te is inkább pihensz.)

De ha jófej gyereked van, ha nem az az elvárásod magaddal szemben, hogy minden nap ablakot mosol, ha nem kell boltba menned és főznöd naponta kétszer, akkor megoldható.

De ha mondjuk túlvállalod magad, esetleg még a férjed is úgy áll hozzá, hogy márpedig legyen minden perfekt, és naponta kétszer meleg kaja az asztalon, és ő még az asztalt sem hajlandó letörölni, viszont ugye kell neki naponta a frissen vasalt ing, na úgy szinte lehetetlen.

2021. okt. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!