Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet a cicám depressziós,...

Lehet a cicám depressziós, amiatt mert a kandúr macska dominál itthon?

Figyelt kérdés
A lány cicánk nagyon félénk, nem hagyja magát simogatni. Ha a kandúr megjelenik ő kimegy. Illetve ha közel merészkedik hozzá a fiú fújtat rá.. Kandúr cicánk ivartalanított, a hölgyre pénteken kerül sor. Szerintetek, ha a cica is ivartalanítva lesz nem csak a kandúr, jobban meglesznek egymással?

2022. nov. 8. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Gondolod hogy akkor majd nem fúj a kandúr? Rossz természetű, szegény lánycica meg szenved tőle.
2022. nov. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Igen, nagyon is lehet tole depresszios, es mivel ez a hierarchiaval kapcsolatos konfliktus, a helyzet nem fog javulni attol, ha a nostenyt is ivartalanitjak. Eppenseggel akkor kovetkezhetne be valtozas a ket macska kozotti rangsorrendben, ha a nostenynek legalabb egyszer kolykei volnanak, a kolykeik vedelmeben ugyanis altalaban nagyon batrak szoktak lenni a nosteny macskak. Meg egy nagy kutyat is elkergetnek, nemhogy egy pimasz ferfisoviniszta kandurt.:) Ha meg tudnad oldani, hogy a nostenynek egyszer kolykei legyenek es felnevelhesse oket, akkor valoszinuleg kiegyenlitodnenek a ket macska kozotti eroviszonyok. Az viszont joval bizonytalanabb, hogy a kolykok levalasa es elkoltozese utan is megmarad-e az uj helyzet, vagy a kolykok nelkul a nosteny ujra elbatortalanodik. Ezzel egyutt erdemes elgondolkozni ezen a megoldason, ha mindket macskahoz ragaszkodtok, egyiktol sem szeretnetek megvalni, de azt is szeretnetek, hogy a nosteny ne a kandur megfelemlitett alarendeltjekent elje le az egesz eletet.
2022. nov. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 bocsi rosszul fogalmaztam, nem a kandúr fúj hanem a lány cica ha a kandúr a közelébe megy
2022. nov. 8. 15:13
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
#4: Juuj. Szoval a rossz fogalmazas miatt reszben tevutra kerultem es teljesen feleslegesen lettem lepontozva...:)
2022. nov. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
#3 attól még, hogy te nem tudsz róla még létező dolog. Az, hogy reklámozod is meg csak a saját butaságod bizonyítja.
2022. nov. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A macskaknak alapvetoen nincs szukseguk tarsra, tokeletesen elvannak egyedul is.

Nem tudom ezen az ivartalanitas segit-e, artani biztos nem art, de en azert nem varnek csodat tole. Szulnie tutira nem kell, mert igaz; hogy a kolykoket vedi es akkor agresszivabb lesz, de csak addig, amig azok “ki nem repulnek”. Tehat igy nem sok ertelme lenne.


Legjobb esetben majd megtanuljak elkerulni egymast, de ha nagyon stresszesek lennenek, elkezd valamelyik ossze-vissza pisilni, kakilni, nem erzi jol magat, akkor elgondolkoznek az elajandekozason.

2022. nov. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5%
3-4-8. Te/ti vagytok a leg depressziósabbak, a legmegkeseredettebbek, akik még magát ezt a tényt sem akarják elismerni, mert annyira rosszul érzitek magatokat az életben. :)
2022. nov. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

2# Nem kell megszüleszteni szegény cicát! Semmi logika nincs abban amit írtál. Nem játékok az állatok.


Kérdező, mennyi ideje vannak együtt? Vannak macskák akiknek több hét, akár hónap is kell ahhoz, hogy megszokják egymást. Szerintem ne add fel, de olvass utána, próbálj ki praktikákat. Biztos rengeteg trükk van neten. Ne add fel túl hamar, adj még nekik időt, de próbáld úgy, hogy ne szenvedjen egyik sem. Szóval ne erőltesd őket egymásra, akár a hordozót kiteheted, hogy a nőstény ha fél, abba elbújhasson. De inkább olvass utána, az a biztos és legyél türelmes, nyugodt velük, mert azt is érzik, ha te idegeskedsz körülöttük.

2022. nov. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt egy macskának aki terrorban tartotta a másikat. Az élet úgy hozta higy ez a domináns macska meghalt, azóta nem kell bujkálnia a szerényebb cicának és láthatóan boldogabb. Ők kb egy idősek voltak. Ha a tiédet nem is bántja de láthatóan fél az egyik a másiktól és nem tudsz mit tenni akkor el kell gondolkozni azon hogy az egyiket örökbeadod. A szülést én is rosszegoldasnak tartom mert csak időleges, plusz gyarapítani az árva macskák számát se jó ötlet, az ivartalanitassal is gondolom pont az a célotok hogy ez ne forduljon elő.

Viszont van egy műsor az Animal Planet-en Jackson Galaxy, My cat from Hell. Sok videó van a Youtubon akit érdekel csak sajnos nem szinkronosak, néha viszont el lehet kapni a tv-ben magyarul. A macskák viselkedésevel foglalkozik, jó részek vannak. Ő szokta javasolni hogy minden külön legyen ha pl ketten vannak. Külön etető tál, külön alom. Kell nekik saját kis hely ahol biztonságban érezhetik magukat, ha bennti cica akkor mozgástér vannak ezek a jó felszerelhető macska polcok pl, játékok..

2022. nov. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
#8: En megadtam neked a zoldet annak dacara, hogy lepontoztal.:) Eppenseggel nem tekintem oket jateknak, hanem a sajat macskainkon lattam, hogy a nosteny macskak pszichikai fejlodesere eleg komoly hatassal tud lenni, hogy voltak-e kolykeik vagy sem, hany alom volt, illetve hogy az ivarzas elso jelei elott vagy utan lettek-e ivartalanitva. A legfelnottesebben gondolkodo, legertelmesebb macskaink azok lettek, amelyek szep rendesen felneveltek egy-ket alomnyi kolykot, mig az a nosteny, amelyet viszonylag leghamarabb ivartalanitottak (nem eletkor, hanem pszichikai fejlodes szempontjabol, ugyanis a sajat ikertestvere joval korabban kezdett ivarzani), elete vegeig egy kicsit infantilis es meglehetosen felenk maradt. Persze, ha valaki nem tudja megfelelo helyre elhelyezni a kiscicakat, akkor valoban nem ajanlott, hogy vemhes legyen.
2022. nov. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!