Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtunk tegnap egy 4 hónapos...

Találtunk tegnap egy 4 hónapos kölyökmacskát, most bent van egy kis szobában, mikor engedhető ki a kertbe, hogy biztosan ne menjen el?

Figyelt kérdés
Nem opció a benti tartás sajnos. Egy csendes forgalommentes utcában lévő nagy kert lesz az új otthona. Jelenleg nyugodt és barátságos, nincs elbujva, ül az ablakban és nézelődik.holnapig tudok vele lenni. Utána én elutazok. A cica itt maradna úgy, hogy kijaros lenne. Tehetek egy próbát ma délután a kiengedesre ugy, hogy megyek vele a felfedezoutra aztán estére meg visszazarom, vagy még rizikós, mert elszelelhet?

#Helyhez szoktatas
2022. nov. 11. 14:08
1 2 3 4 5
 31/41 anonim válasza:
100%

végigolvastam az összes kommentet.


mindenki: elmegy


Kérdező: nem megy el, miért menne el?

2022. nov. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, plusz az a kérdés, hogy elmegy-e 😂😂
2022. nov. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
25%
4! Ezt miért írod? Kinti ivaros kandúrom 10 évig élt. Még beteg se volt,csak az élete végén.
2022. nov. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező nyugodtan engedd ki, ha kedves voltál vele biztos vissza fog menni. Amíg oda leszel két hónapig külföldön, téged fog várni, hogy visszatérj hozzá!
2022. nov. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim válasza:
26%
amúgy szeirntem az, hogy ül az ablakban és nézelődik, annak a jele, hogy vágyik már a külvilágba.
2022. nov. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy macskám, ami úgy került hozzám, hogy séta közben elkezdett követni egész hazáig. Be engedtem az udvarba, megetettem egy kis hússal és nálunk maradt, tehát reggel ott ült az ajtóban, következő nap elkapta a szomszéd kutya. Itt meg is halhatott volna, ki lett kezelve csak a farka törött el szerencséjére. Ez alatt odaszokott. Persze lehet, hogy rossz körülmények között élt, mert nagyon soványka volt és mivel én elkezdtem etetni, lehet emiatt is ott maradt volna nálam sose tudjuk meg. Azonban egy macska folyamatosan megy, főleg ha ivaros. Az én esetem 1 az 1000-ből. Meg nálunk az is egy tényező volt, hogy erdő mellett lakunk, szomszédoknál mindenhol kutya, igazából nem is mehetett volna máshova, max erdőzni, ott meg egy szocializált (mert az volt) macska nem kapja meg a számára fontos szeretetet és törődést.

Tanulság? El fog menni. Ha hozzád szokik, akkor is el fog menni, órákra, akár napokra, kandúr hetekre sőt hónapokra is ha ivaros. Nem lehet őket bezárni egy udvarba, kertbe, kb nincs előttük akadály. Egy klasszikus drótkerítést simán átmásznak, rendesen felmászik a lyukakon, mintha faágak lennének. Egyedül a macskabiztos kerítés a megoldás, azt meg ilyen hozzáállással nem fogod kivitelezni.

Persze kirakhatod, de ha eltűnik, elütik vagy megmérgezik, esetleg vemhes lesz (ha nőstény.. nyilván) akkor majd számolj el a lelkiismereteddel, mi szóltunk!

2022. nov. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
62%
Majd lesz másik, úgyis mindegy kijárós macskánál, meg az ilyen fejét a seggébe dugó kérdezőnél.
2022. nov. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
Miert maradna ivaros? Normális vagy? Ki van azóta engedve, a házba es a szobákba is beengedtek, csak a szájuk volt nagy hogy csak kint lehet. Esze ágában sincs elmenni. Követi az embereket mindenhova, tehát főleg bent van mert most többnyire mindenki bent van. Ha kimegy valaki a kertbe akkor megy vele majd visszajonnek együtt. Kint és bent is van neki alom, víz és kajastalka. Kutyák autók a kanyarban sincsenek. Kellett okoskodni :D
2022. nov. 12. 08:50
 39/41 A kérdező kommentje:
Ha nőstény nyilván vemhes lesz. O bzmg... 😆
2022. nov. 12. 08:52
 40/41 anonim ***** válasza:
18%

"Kellett okoskodni"


Mivel most tök mast írsz, mint eddig, lényegtelen az érvelésed. Abban a szituációban az igazat mondtuk.


Nyilván, ha kinti tartás helyett kiderül, hogy főleg bent lesz, meg nem is egyedül, meg még ezer dolgot változtatsz a sztorin, kijön, hogy te vagy az okos :D barom.

2022. nov. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!