Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet baja a cicámnak?

Lehet baja a cicámnak?

Figyelt kérdés
12 hetes lesz a ragdoll cicám, két napja hoztuk el és már játszik, valamint viszonylag jól hozzászokott az új helyhez, viszont ma elkezdte enni az almot. Miután kitakarítom utána is folytatja. Fel lett hívva az állatorvos, de nem nagyon tudta megmondani, hogy miért csinálja vagy mit tegyünk ellene.Royal canin-t kap enni. Az eredeti tulajdonossal is beszéltem, ő azt mondta nála nem csinált ilyet. Hogy lehetne leszoktatni róla vagy mennyire lehet komoly baja tőle?

2022. nov. 16. 18:24
 1/6 anonim válasza:
55%

Nekem is van macskám, összesen három. Egy kb. 4 hónapos, egy 2 éves és egy 3-4 éves. A választ a kérdésedre nem pontosan tudom, amikor "ette" az almot, nem köpte ki máskor avagy nem volt semmi reakciója? Mint a macskatápot, csak simán megette és lenyelte?

1. lehet: Szerintem vagy az emésztésével, bélrendszerével van gond vagy amit evett, pontosabban a Royal canin-t, lehet, nagyon szereti/ízlik neki és amikor megemésztette és kijött rajta akkor még az emésztését is megette mert ugye az jött ki rajta, amit nagyon szeret enni. Aztán mikor legközelebb, amikor már kitakarítottad megint az almot, még érezni lehetett rajta és akkor is csak meg akarta enni megint mert szereti.

2. lehet: Van udvarotok? Szokott kimenni? Mert lehetséges, hogy mivel ugye füvet szoktak enni ha ég a gyomruk, az is lehet, hogy esetleg nem engedtétek ki és fű helyett az almot ette meg. Na most itt függ az is, hogy milyen alom. Növényi anyagokból van vagy "sima" alom. (bocsi, ezt nem tudtam máshol leírni: "sima" alom :D)


Remélem tudtam segíteni!!!

2022. nov. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Rendesen megráta, meg le is nyelte, azóta nagyon figyelem és kiveszem a szájából, amikor újra próbálja.

Az ürülékét egyáltalán nem bántotta, nem próbálta megenni.

Még sosem volt kint udvaron, nem is terveztem kivinni.

2022. nov. 16. 18:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Kiscicák kinövik, de lehet vérszegény és azért eszi

A vérszegénység a vas, nyomelemek, vitaminok vagy esszenciális zsírsavak hiányára utalhat. Ezen túl az alom evése lehet leukémia vagy vesebetegség tünete is.


Ilyen helyzetben az állatorvos vér- és vizeletvizsgálatot végez, hiszen a vérből kimutatható a vérszegénység, a vizelet koncentrációja pedig az esetleges veseproblémákat jelezheti. A labroeredmények alapján megindulhat a gyógykezelés, mely hosszú távon jó eséllyel megszünteti az alomevés rossz szokását is.

2022. nov. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Éghet a gyomra ilyenkor próbálnak ilyesmiket enni. Nálunk a macska mindig "füvezik" aztán van hogy visszaöklendi.
2022. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az állatorvos szerint nem kell elvinnem, mert csak kíváncsi és próbálja felfedezni, viszont lehet mégis elviszem, ha pár napon belül nem javul a helyzet. Gondoltam rá, hogy lehet, azért eszi az almot, mivel illatosított és holnap veszek is egy újat, ami nem olyan. Még sosem volt benti cicám, ezért nem pontosan tudom mi a teendő, persze olvastam utána és kerdeztem is pár embert, de azért mégis más így.
2022. nov. 16. 19:09
 6/6 anonim válasza:
Megkérdezte az egyik ismerősöm az orvost egyszer, az ő macskájával is volt ilyen, Vitamin hiányság
2022. nov. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!