Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rossz gazdája vagyok a cicámna...

Rossz gazdája vagyok a cicámnak, amiért nem élhet velem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy tavaly augusztusban bedobtak a szüleimhez egy rossz állapotban lévő kiscicát. Megfogtam őt, hogy bevigyem a menhelyre, csak nem volt már hely. Mivel nagyon sajnáltam, és állatbarát vagyok, ezért elvittem, abba a házba, amit a párommal újítunk fel. A cica egy éve már abban a házban él egyedül. Hamarosan kész lesz és mi is költözünk hozzá.( teljes házfelújítás) . Napi 2x megyünk hozzá etetni, és vele is vagyunk 1-1,5 órát. Egyébként ivartalanítva lett, oltásokat is kap, minőségi ételt veszek neki.

Én jelenleg a szüleimmel élek, ahova macska nem jöhetett, tehát muszáj volt őt beköltöztetni abba a házba. Gondoltam rá, hogy oda adom valakinek, aki tud vele foglalkozni, de nem jelentkezett érte normális gazdi. Egy olyan volt csak, aki mondta, hogy elviszi,hogy egerésszen, de megmondta, hogy ő nem költ rá semmit, mert csak egy macska és ronda is.

Így hát úgy voltam vele, hogy lesz az enyém inkább. Egyébként nem engedem ki a házból, szobacica marad már.

Most már nem adnám oda senkinek sem, nagyon szeretem őt. Csak sajnálom, hogy sokat van egyedül :(



2022. aug. 22. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján ez volt a legjobb opció a cicának, és te is nagyon jól gondozod.


Ha van rá kapacitásod, jó ötlet lehet beszerezni egy másik cicát mellé, hogy elfoglalják egymást, amíg nincs ott senki.

2022. aug. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
Konkrétan be van zárva a cica tök egyedül. Nem tud természetes életet élni, szaladgálni, vadászni, parkourozni.
2022. aug. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
#2 Nem tudja elcsapni a kocsi, elragadni a kutya, összeverekedni vele egy másik macska, nem tudja ellopni senki... Szegény cica, tényleg :D
2022. aug. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Jó gazdája vagy és hidd el, aki konkrétan együtt él a cicával (és mellette tanul/dolgozik, családja van) se tud napi másfél óránál többet eltölteni vele.
2022. aug. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Pillér2 ***** válasza:
70%
Egy társ kellene mellé.
2022. aug. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Anyagilag nincs kapacitásom még egy macskára. Inkább tartok egy cicát normálisan, mint többet szegényebb körülmények között.
2022. aug. 22. 12:20
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen jó gazdája vagy
2022. aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

Ha egy éve ott él egyedül, és most már hamarosan ti is beköltöztök végre, akkor miért pont most jut eszedbe?

Nemsokára végre normális, gazdis élete lesz, ha együtt fogtok élni.


Azt sem értem egyébként a leírásból, hogy a pároddal újítjátok a házat, de közben azt írod hogy csak etetni meg 1-1,5 órát vele lenni mentek. Ha tényleg a házat újítottátok, akkor rengeteg időt kellett ott töltsetek vele, mert magától nem újul meg a ház, ott kell lenni és csinálni kell.

2022. aug. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sokat dolgozik ott a párom a háznál. De hát akkor megy a zörgés, csörömpölés, amit nem igazán kedvel a cica. Ilyenkor elvonul aludni .

Egyébként ha ott vagyunk csak vele foglalkozunk, akkor pedig bújik hozzánk, meg a nyálas arcát dörzsöli a mi arcunkhoz. 😇

2022. aug. 22. 12:49
 10/12 NTBS ***** válasza:
68%
Nem vagy rossz gazda.
2022. aug. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!