Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicát lehet tartani 10....

Cicát lehet tartani 10. emeleti lakásban?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy cicát.

De az a baj, hogy egyedül élek, és napközben munkahelyen vagyok.

A kérdés arra is vonatkozik, hogy a cica bírja-e az egyedüllétet, ha sok óráig magára kell hagynom, meg hogy egyáltalán tartható-e így, hogy nem egy kertesházban lakom.


Nagyon szeretem a cicákat, azért fontos lenne nekem, az egyedüllét miatt is.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. nov. 19. 15:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megadni, hogy a lakás amúgy 68 négyzetméteres, tehát nem olyan kicsi, tudna mászkálni, bújdosni ide-oda.
2022. nov. 19. 15:22
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Szét fogja kaparni a tapétát meg a bútort.
2022. nov. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Persze, rengetegen tartják panelben. A macska nem mindig társaságigénylő, egy ideig elvan egyedül is, ha emellett rendszeresen foglalkozol vele, mikor otthon vagy. És ha van kaparófája, illetve normálisan tanítva, akkor nem kapar szét semmilyen bútort. Arra kell figyelni, hogy az ablakok macskamentesek legyenek, úgy értve, ne tudjon kiesni, mert ilyen magasról nagy baj lenne.
2022. nov. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Csak a földszinten.


Teszel az ablakra macskahálót/ ha bukóra nyitod ki akkor oldalra rácsot.

Veszel neki olyan játékokat, amikkel egyedül is tud játszani (pl vasút). Macskabútor. Ennyi

2022. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is panelban van két cicám, energikusak(főleg hajnalban😅), boldogok. Viszont ehhez az kellett, hogy ketten legyenek. Amikor csak egy cicám volt nagyon rosszul viselte azt, hogy sokat van egyedül.
2022. nov. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
Inkább tarts hörcsögöt!😁
2022. nov. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Persze. Ablakra, ha van erkélyed erkélyajtóra vagy magára az erkélyre háló kell. A tévhittel ellentétben a legtöbb macska egyáltalán nem vágyik egy olyan "kis" helyen, mint egy lakás konkurenciára, azaz fajtársra. Jól elvannak egyedül (általában). Ha tied nem, azt úgyis látod majd.
2022. nov. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Nekem egy cicam van panelban, tokeletesen jol mukodik ez igy. Nyilvan en is dolgozom, 9 orat egyedul van, de amugy alszik, semmit nem csinal. Amikor hazaerek, utana foglalkozok vele, de van, amikor szarik a fejemre es nem akar velem jatszani, csak bemaszik az olembe es alszik tovabb :D

A macskak rengeteget alszanak amugy, ezert is birjak jobban az egyedulletet.

2022. nov. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is lakásban tartom, nem kijárós, és remekül elvan 8-9 órát egyedül. A macskák a nap nagy részében amúgy is aludnak. Én néha kénytelen vagyok akár 2 napra is egyedül hagyni, ha munkaügyben utaznom kell. Na ettől elragadtatva nincs, de soha semmit nem tett tönkre, csak jól le vagyok szidva, ha végre hazamegyek. :D

Persze ez nyilván macskafüggő is, meg szoktatásfüggő is, ajánlom, hogy ne valami őrült energikus fajtát vegyél (bengáli és társaik). Lassan szoktasd hozzá az egyedülléthez, ne sorozatban egész napokra tűnjél el. És egyetértek azokkal, akik 2 cicát ajánlanak, egy ekkora lakásban simán elférnek. Esetleg egy testvérpárt, akkor nem kell külön egymáshoz szoktatni őket.

2022. nov. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Macskát is lehet.
2022. nov. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!