Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam cicut a...

Hogyan szoktassam cicut a zart alomra es a furdetesre?

Figyelt kérdés

Orokbefogadtam egy kb. Egy eves kiscicut, ahogy megmutattam az almot egy dobozban, egybol megtanulta.

Vettem neki egy zart cica wc-t, hogy ne legyen annyira erezheto ha hasznalja.

Fwl tole.

Levettem a tetejet, ugy hasznalja, de ha rajta van nem.

Sarok wc, kis lengo ajtoval.

Szerintetek hogyan szokassam meg vele, ha rajta van a teteje es nincs felhajtva az ajtaja? Illetve a furdetest megszokja?

Mikor hazahoztam megfurdettem, de tenyleg csak nagyjabol mert szegeny szo szerint megveszett :/ koszonom



2022. nov. 20. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám is félt először a zárt wc-től, pár napig teteje nélkül hagytam, hogy megszokja. Utána ráraktam a tetejét és kicsit még ismerkedett vele, aztán azóta használja rendesen.
2022. nov. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amit még kihagytam, tedd oda a wc elé (persze ne nyomd bele), mutasd meg neki, hogy nyílik az ajtaja és hogy nem kell félnie tőle. Akár többször is mehet ez. Nálunk ez is segített.
2022. nov. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Macskát nem kell fürdetni. Zárt alom türelem. De lehet sosem szokja meg.
2022. nov. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
A furdetest nem kell megszoknia, mert nem kell furdetni. Persze ha utcarol fogadtad orokbe es retkes, akkor esetleg meg lehet, de lehet inkabb szakemberre biznam :)
2022. nov. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Mentett cicát szoktam egyszer megfürdetni (ha szegény nagyon piszkos), amúgy nem kell fürdetni őket; a cicák öntisztítóak.

A zárt almot egyelőre ne erőltesd; majd apránként megszokja. Bőven elég sokk neki az új környezet. Ha nem vagy kellően türelmes, könnyen elkezdheti másutt végezni a dolgát, és arról leszoktatni sokkal nehezebb lesz/lenne.

2022. nov. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
A fürdetésre sehogy. Úgysem tudod, a sokadik fürdetésnél is küzdeni fog minden erejével, ha nem bírja az ilyesmit. Csak te jársz vele rosszul, a macska nagyon harcias tud lenni... Meg minek? Max akkor kell megfürdetni, ha összekeni magát valamivel, amit nem lenne jó, ha lenyalogatna magáról. De akkor is, előbb inkább nedves törlőkendővel próbálkozz!
2022. nov. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Én levenném az ajtót egy időre, ha fel tőle. Fürdetést meg nem erőltetném.
2022. nov. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Idő kell, hogy megszokja a zárt macskaalmot. Ha felnyitva hagyod az ajtaját, illetve többször megmutatod neki, hogy hogyan működik, akkor lassan megszokja. De legyen benned több empátia, hatalmas sokk neki, hogy odakerült hozzád, ilyenkor nyugalomra van szüksége és állandóságra. Nem ilyenkor célszerű variálni az almot.

Macskát meg nem fürdetünk, mert káros a bőrének! Ha muszáj, mert tényleg annyira retkes volt szerencsétlen, akkor az egy egyszeri alkalom - nincs mit megszoknia rajta.

2022. nov. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pisi szaga van, azert szeretnem furdetni.
2022. nov. 21. 00:22
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a haszbos valaszokat, tanacsokat🤍
2022. nov. 21. 00:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!