Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassak be egy 10...

Hogyan szoktassak be egy 10 éves, újonnan örökbefogadott macskát?

Figyelt kérdés

5 napja fogadtunk be egy 10 éves macskát, az előző gazdái utcára akarták tenni, mert nem használta rendesen az almot.

Azóta, bár már meg lehet simogatni, nem eszik (csak pár jutalomfalatot fogadott el, száraztápot és alutasakost nem) és alig iszik. Naponta 2-4x pisil, de széklete utoljára az első napon volt. Használunk a 2. naptól catcomfort parologtatot, azóta lehet megsimogatni, már napközben sem bújik el,hanem az ablakparkanyon pihen.


Még mikor elhoztuk, aznap allatorvosnal kapott oltást és az általános kivizsgálás szerint egészséges. Ivartalanításra ehétre van időpontunk,de így, hogy nem eszik meg semmit, nem biztos hogy addig túlél.

Fecskendővel etetni nem lehet, mert ha a grabancat próbálom megfogni, akkor megvadul.


Állatorvos szerint legyünk türelmesek, de mi szeretnénk rajta segíteni, kérlek titeket ha bárkinek valami ötlete van, hogy mit adjunk neki/csináljunk vele, segítsetek!



2022. nov. 14. 11:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Calopet paszta. Műtét után szokták adni étvágytalan cicáknak, egyrészt étvágyat csinál, másrészt magas a tápanyag és vitamintartalma, segít pótolni a kieső étkezést. Illatos, ízes, szívesen felnyalják maguktól is.

Ugyanazt a tápot vettétek neki, amit eddig kapott? Ez is gond lehet, hogy minden ismeretlen.

Azért gondolj bele, egy öregúr lett kiszakítva a megszokott környezetéből :( ők is ugyanúgy nehezebben alkalmazkodnak idősen. Ezek szerint eddig se foglalkoztak vele sokat, ha még ivartalanítva sincs (és akkor meglepődnek, hogy nem csak az alomba pisil...), most meg még félre is hajították... :(

Rá fog majd jönni, hogy jobb dolga van nálatok, csak adjatok neki időt! Próbálkozz másfajta táppal sőt én azt mondom, az se ördögtől való, ha átmenetileg hússal, virslivel, ilyesmivel kenyerezed le, csak egyen valamit.


Érdemes lenne védett zugot kialakítani neki, ahol közel van egymáshoz kuckó, alom, kaja, stb. (De azért nem annyira közel, hogy mozdulnia se kelljen). A száraztáp nyugodtan maradhat a tálban, hátha hajlandó falatozni. pl éjszaka, mikor nem mozogtok.

2022. nov. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kipróbáljuk ezt a a pasztat, köszi! Kaptunk az előző gazditól abból a tápból, amit fogyasztott, de se azt, se másikat nem akar elfogadni, nagyon keveset evett az utóbbi napokban.

Egy kis félszobában lakik, amit raktárnak használunk, el tud bújni, viszont a víz/kaja az alomtól egész messze van, valahol azt olvastam, hogy nem szabad mellé tenni, mert az zavarja a macskákat.

Adok neki virslit mindjárt, hátha elfogadja.

2022. nov. 14. 12:02
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én először is azzal kezdeném, hogy az előző gazdi hátán összetörném a tele almostepsit. ^^
2022. nov. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A virsli sajnos nem működött nála, de idő közben magától ivott egy csomót, és tápot is evett egy keveset.

Később veszek calopet pasztat, meg azt olvastam, hogy a nutri plus gél is nagyon jó ilyen esetben.

Annyira szeretnénk, hogy 10 nehéz év után még legalább 10 boldog éve lehessen.

2022. nov. 14. 13:58
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem eszi meg magától se a nutri plust se a calomaxot. Fecskendővel adtam neki, de szegény nagyon rosszul viselte, félek többet ártottam ezzel, mert most megint fúj rám.


Feltöltöttem a tálkáját dreamies-zel, meg egy kicsit kevertem hozzá a tapjabol, ebből evett 2-3 darabnál többet. Nagyon aggódom érte, már nem tudom mit csináljak!

2022. nov. 14. 18:41
 6/16 anonim ***** válasza:
Nedves tápot is kap vagy csak szárazat?
2022. nov. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Persze, kap alutasakost meg gourmet is adtam neki, de csak megszagolja és otthagyja.
2022. nov. 14. 19:10
 8/16 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet, hogy csak stresszes, mivel szegényke teljesen új környezetbe került, és nem fiatal már. Ha nem javul a helyzet, egy alaposabb kivizsgálás elengedhetetlen lesz. Remélem, megoldódik!
2022. nov. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hogy van a cica?

A pasztát egyszerűen kend rá a lábára, le fogja nyalni.

Macskának való konzerv?

Emberkaják nem jöttek be?

2022. nov. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedden voltunk vele orvosnál, ahol kiderült, hogy lázas, antibiotikum injekciót kapott. Ezután használta az almot, végre széklete is volt, és egy keveset elkezdett enni is.

Az orvos szerint lehet, hogy az oltástól gyengült le, amit aznap kapott mikor elhoztuk, ráadásul az, hogy nem evett, csak rontott a dolgokon.

Nutri plus pasztat és calomaxot adok neki fecskendővel, már nem vadul.

Antibiotikum tablettát kellett (volna) adnunk neki napi kétszer, viszont a ma reggelit kihanyta, nem bírja a gyomra az antibiotikumot. Szegény, pedig olyan ügyesen evett reggel, meg ivott is.

Délután visszamentünk vele az orvoshoz, aki erősebb, 48h hatású antibiotikum injekciót adott neki, így a tabit nem kell folytatni. Láza nem volt már szerencsére.

Szegénykém sokat fogyott, nagyon bizonytalanok vagyunk, hogy meggyógyul-e. Sok múlik az elkövetkező napokon.

2022. nov. 17. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!