Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan etessem a 7 hónapos...

Hogyan etessem a 7 hónapos cicámat?

Figyelt kérdés

Abszolút kezdő macskás vagyok, két hete van nálunk a cica, eddig menhelyi volt, de gondozónál lakott. A gondozója azt mondta, reggel-este adjak neki 50-50 g alutasakos kaját (tehát ez összesen egy tasak két részletben), napközben és éjjelre pedig száraztápot. Azt is a lelkemre kötötte, hogy ne etessem túl, mert ha elhízik, megbetegszik.

Viszont szerintem neki ez így nem jó. Mostanában egyre korábban kell neki adnom az alutasakos adagot, mert olyan keservesen nyávog utána, és ha megette, még továbbra is éhesnek tűnik, mert tovább nyávog. Ilyenkor szoktam neki adni sonkát vagy húst, ami van. Annyira viszont nem lehet éhes, mert a szárazra finnyázik, inkább csak unalmában jár rá néha.

Mit gondoltok? Adjak neki több nedves kaját? Vagy ha annyira éhes lenne, megenné a szárazat is?

Egyébként dm-eset kap mindkettőből, ez gabonamentes, állítólag elég jó.


2022. nov. 23. 07:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy etesd ahogy azt mondták.

Kisebb adagokat többszöri kajára lebontva.

2022. nov. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Jobban tennéd, ha hallgatnál a gondozóra. Azért csinálja, mert megteheti, a kiszolgálószemélyzet ugrik, ráadásul még nasi válogtást is ad ráadásban, úgyhogy el fogsz jutni odáig is, hogy a tányérodba beleeszik, és kieszik a vagyonodból.

Ha csak szárazat adnál neki is tökéletesen elég lenne, ha az jó minőségű táp.

2022. nov. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szárazat nem eszi nem éhes

Minden kölyök macska/kutya mohón a fogára valót enne.:)

2022. nov. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy kicsit emeld a reggeli adagot, legyen 60 gramm. Ennyi plusztól az ég világon semmi baja nem lesz, cserébe kevésbé lesz éhes. Aztán majd ahogy növekszik, úgy lehet emelni az adagokat.


Tápból pedig ha teheted, akkor próbáld meg a Josera Kittent (ne a Minette-t). Nálunk akkora sikere van, hogy sokszor nem is kérnek alutasakost.

2022. nov. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én szerintem az 50 g alutasakos kevés. Egyébként mi is így etetjük a macskánkat, a miénk 8 hónapos, de ő reggel és este is 80-85 g konzervet vagy alutasakost kap. Elpusztítja mindig, pedig nem az a falánk típus. Szerintem nyugodtan adhatsz neki többet, max ha nem kell neki, otthagyja.
2022. nov. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

100 grammot kap 5-os osszesen. Ez egyaltalan nem keves, hiszen ott a szaraz. Igazabol a szarazon kivul egyaltalan nem is lenne muszaj mast kapnia, mar ha jo minosegu.

De nyilvan a macska mar most valogat, igy persze, keves az alus, ha a szarazat nem eszi.


Azt nem tudom, hogy mit takar kerdezo, hogy dm-es, ott van par macskakaja, eleg valtozo a minoseguk. Nezd meg az osszetevoket, ha nagyon alacsony hustartalmuk van, akkor valtsd le.


Amugy en a sulya szerint etetem a macskat. Pontosabban nalunk is napi egy tasakos van, ezt igazabol nem szamolom, de a szarazat kimerem.

2022. nov. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!