Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicám lesz egy hét...

Benti cicám lesz egy hét múlva. Mik azok az oltások, amik feltétlenül szükségesek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 14. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem fogod kiengedni, nem kell neki oltás. Legalábbis nekem állatorvos mondta ezt.
2010. jún. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
ha benti akkor nem kell neki semmi, féregtelenítés és kész, viszont ivartalanítani jobb ha ivartalanítod pláne ha kandúr, nehogy elkezdjen bent jelölni
2010. jún. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

ha benti cica akkor is érdemes oltatni. Ugyanis sok betegséget, fertőzést a lábadon , cipőtalpadon is bevihetsz. Az enyém mindenesetre oltott. Évente kell megismételni.

A féregtelenítés viszont fontosabb valóban és az ivartalanítás is. A benti kandúrok is jelőlgetnek ivartalanítás hiányában a nőstények meg ivaréréskor, ivarzáskor olyan hangokat adnak ki, hogy azt nem lehet sokáig elviselni.

2010. jún. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Minden cicát érdemes és kell is oltatni. Az az állatorvos meg, aki nem ezt mondja, sürgősen menjen más pályára.


Kedves kérdező! A 2 kombináltat mindenképpen kapja meg, de erősen javasolt a leukózis elleni vakcina is.

2010. jún. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi, kandur macsek, akkor fontos lenne az ivaírtalanítás is?
2010. jún. 14. 22:00
 6/13 anonim ***** válasza:

igen, oltasd be és ivartalanítsd. Az ivartalanítás egyszeri, az oltásokat évente kell csak ismételni. A féreghajátást olyan negyed évente érdemes. Így hosszú életű és egészséges cicád lesz.

Én az enyémnek egy purevax nevű kombinált oltást adattam.

Megkapta az első adagot belőle, utána két hét múlva a másodikat, utána 10 nap és kialakult a védettség.

Már csak évente kell ismételni. Még nincs egy éves. Szóval még nem telt le.

2010. jún. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi:D
2010. jún. 14. 22:40
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Nem azért, hogy kötekedjek de 15 éve hol voltak ilyenek h kombinált oltás? :D ugyan az van mint nálad, kandúr és panel de én csak féregteleítőt meg ivartalanítani fogom. amúgy meg a génekezelt és túltenéysztett macskáknak kell ez a sok szemét (már bocsi aki az oltások híve) de egy házi macska el él nélkülük :)
2010. jún. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Látom jól le lettem pontozva. Pedig ugyan azt írtam le, amit nekem az állatorvos mondott. Ugyan úgy benti cicám van és annak idején én is rákérdeztem az oltásokra. Nekem ezt mondták.

De ha ennyire nem hasznos amit írtam, akkor legközelebb inkább nem próbálok segíteni senkinek.

2010. jún. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

szerintem is igazad van, ha régebben túlélték, most is túlélnék, de azért nem kell kockáztatni:D

köszike:)

2010. jún. 16. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!