Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Féreghajtás után férgeket...

Féreghajtás után férgeket találtam a macskám székletében ilyenkor mi a teendő? Az orvos annyit mondott, hogy figyelni kell a székletét, azt nem mondta mit kell tenni, ha van is benne!?

Figyelt kérdés
3 hónapos benti cicákról van szó. 2 hónapos korukban már voltak féregtelenítve orvos által pasztával, akkor nem volt féreg a székletükben. Most oltással egybekötve ismét kaptak féregtelenítőt (tablettát), és kifejlett orsóférgek voltak a székletükben. Kell-e még valamit csinálni a cicákkal? Az egész lakást le kell fertőtleníteni? Visszafertőzés elkerülése érdekében újra kell féreghajtani őket? Ha kell, visszavigyem őket az orvoshoz, vagy otthon is megcsinálhatom?
2010. dec. 9. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért volt féreg a székletben, mert a féregtelenítő kihajtotta belőlük. 10-14 nap múlva meg kell ismételni a féregtelenítést, hogy a most még lárva állapotban lévő férgeket is elpusztítsd (azokra nem hatnak a szerek, ki kell várni, amíg kifejlődnek). Az egész lakást nem kell fertőtleníteni, elég az almot és a fekvőhelyüket.
2010. dec. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát én már kaptam el állattól orsóférget, úgy hogy tudom neked ajánlani, hogy mait tudsz, mindent fertőtleníts le. A kilincsektől elkezdve,akármit, mert te is hordozhatsz petéket.

Kemény dolog, maga a tudat is, hogy egy 30 cm-es féreg él benned!

Fertőtlenítés, és féreghajtás!

2010. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy hordozhatsz petéket, hogy ahogy érintkezel a macskával, rád kerülhet a pete, és szájon, orron, szemdörzsöléssel, kézmosás elhagyásával simán benned is lehet.
2010. dec. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Másodiknak:

Ha kifejlett orsóféreg volt benned, azt nem kaphattad állattól, csak embertől (pl. nyilvános wc-ben). A macskákban élő orsóféreg nem fejlődik ki az emberben, legrosszabb esetben lárva állapotban vándorol a szervezetben, de az esetek 90%-ban még pete állapotban egyszerűen elpusztul. Más faj a kettő.

2010. dec. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2010. dec. 10. 07:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Én annyit csinálta, hogy az almot teljesen kicseréltem és kifertőtlenítettem az almos tálat. Majd figyeltem, hogy a következő székletben is jön e kukac, de akkor már nem volt. Egyébként úgy tudom, hogy ha már kikakilták, nem fertőző, mert a levegőn rögtön elpusztulnak, láttam is olyat, ami meg volt már száradva és tört, mint a ropi :S

De mivel elég undorító, inkább megvolt a teljes fertőtlenítés.

2010. dec. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még valami, két hét múlva ismételd meg, majd fél éves korukig havonta, utána elég 3 havonta. így van leírva, bár a benti macskáknál elég ritkábban is, mert nincsenek kitéve fertőzés veszélynek.
2010. dec. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 15. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!