Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarja mindenki (tisztel...

Miért akarja mindenki (tisztelet a kivételnek) már "anyaméhben" ivartalanítani a kutyáját/macskáját? Csak engem zavar?

Figyelt kérdés
Mindig olvasom, hogy 6 hónapos korban már javasolt... komolyan nem értem, aztán meg csodálkoznak, hogy miért nézik szukának a kan kutyát. Amúgy pártolom az ivartalanítást, hasznos dolog, de a normális fejlődéshez szükségük van azokra a hormonokra (is). Illetve szukáknál legalább az első tüzelést meg kéne várni. Mondjuk nem is az a gond, hogy hamar ivartalanítják a sajátjukat, ő dolguk, hanem hogy másokra is próbálják rá erőltetni, mert csak az a "jó".

2017. jan. 9. 13:35
1 2 3
 1/23 piriiiii ***** válasza:
78%
Én is pártolom, de az engem is zavar, ha másra próbálják ráerőszakolni.
2017. jan. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Mert kb 6 hónapostól kezd ivarérni és akkor már tud nemzeni és sok a felelőtlen ember akik miatt inkább ezt javasolják mint a nem kívánt almokat. Amúgy a doki a mi kanunknak is javasolta h 1 éves koráig várjunk, 2 volt mikor ki lett ivartalanítva.
2017. jan. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%

Azért, mert tele van net "jaj össze vissza jelölget a kandúr macskám", meg "úristen, 8 hónaposan felcsinálta valaki a kutyám" sápitozások...

Mindkét állatunk (kandúr macska, és szuka kutya) ivarérés előtt lett ivartalanítva (5 hónaposan). Köszönik szépen tökéletesen kifejlődtek, gyönyörű állat mindkettő.

2017. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Platypus ***** válasza:
95%
Tényleg vannak túlzott ivartalanításpártiak, pl. akik még a magányosan tartandó 30 grammos törpehörcsögöt is kiherélnék. Amire te panaszkodsz az viszont nagyon nem az. A szuka tüzelés előtti ivartalanítása nagyon lecsökkenti az ivarszervi daganatok esélyét, míg utána már alig van ilyen hatás. Kanoknál is van hasonló, de ott nincs ilyen kifejezett határvonal az optimális időpontban. A fiatalon ivartalanított kan valóban nem lesz erősebb testalkatú, másrészt ez hol számít egy kiállításon kívül? Ivartalan kutya oda amúgy sem mehet. A kutyáknak meg nincsenek kételyei a nemi identitásukkal kapcsolatban. A korai ivartalanítás egészséges, a lánynak nézik a kan kutyám meg csak a gazdi hülyesége.
2017. jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Te is épp másra próbálod "ráerőltetni" a te álláspontod, nem? Vagy mi szerinted az értelme ennek a kérdésnek? Mindenki akkor ivartalanítja a kutyáját, amikor akarja, nem érzem, hogy bárki megszabná bárkinek.
2017. jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
6 hónapos kortól már ajánlott az ivartalanítás. Én beszéltem erről egy állatorvossal, aki ausztriában erről a témáról folytatott kutatásokat és ő mondta ezt nekem. A korai ivartalanítást (3 hónapos kortól) pont a kifejlődés miatt nem ajánlotta, de az én vizslámra azt mondta, hogy 6 honapos kortól 8 hónapos koráig ajánlja. Egyik ismerősöm ugyan így volt vele, hogy megvárja az első ivarzást és utána ivartalanítatja a kokkerjét, hát nem volt jó döntés. Alapból neveletlen a kutya, de benne maradtak a szexuális ösztönök és hiába ivartalanított, mégis mikor szezon van egyfolytában űzi a szukákat.
2017. jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
39%
Az én orvosom azt mondta hogy tüzelés előtt érdemes, viszont 7 hónapos kor előtt nem altat kutyát. A kutyám 6 hónapos korában elkezdett tüzelni....HOPPÁ és akkor ilyenkor mi van? Habár nála semmi nem változott azon kívül hogy vérzett. Még mindig ivaros lassan betölti az 1 éves kort, köszöni jól van. Az állarorvos azt mondta hogy ha nem járunk vele versenyre pl agility vagy hasonlók akkor felesleges ivartalanítani.
2017. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Hörcsögöt is lehet ivartalanítani?? :O


Nem akarom ráerőltetni senkire, csak nem értem a dolgot. Múltkor is kutyás társaságban mondta egy stafford gazdi, hogy gyenge testalkatú a kutyája, a testvérei sokkal "szebbek". Kérdeztem, hogy mikor lett ivartalanítva. A válasz: 5 hónaposan. Szóval nem tudom min csodálkozik. (Ettől függetlenül szereti, csak szóba került, mert sokan szukának nézik)


A másik mikor egy kölyök gazdinak egyből nyomják, hogy a következő hónapban vigye ivartalanítani, mikor a kutya még csak 3 hónapos...


Nekem is ivartalanított kan kutyám van, 6 évesen lett ivartalanítva (menhelyi, akkor került hozzám) és nem űzi a szukákat.

2017. jan. 9. 14:11
 9/23 anonim ***** válasza:
91%
Felelősségérzet miatt. Az összes kóbor állat az ilyen "jóvan majd lesz valami" alapon megszületett kölykökből lesz, mert vagy nem tudja elsózni őket és kiteszi az utcára az éj leple alatt, vagy az az "elsózni" szó szerint értendő, odaadja olyanoknak, akik soha életükben nem láttak még élő állatot, de hirtelen felbuzdulnak, mert a kölykök jaj de édesek. Aztán meg vannak lepve, hogy nevelés nélkül neveletlen, vad, unalmában rombol... és már mennek is az éj leple alatt kitenni őket az utcára. Jó esetben. Rosszabb esetben a hírekben olvashatod, mi lett az ilyen állatokkal.
2017. jan. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
27%
#7 vagyok hiába pontoztok le, ez csak titeket minősít mert képtelenek vagytok elfogadni más lehetőséget/ajánlatot. Nem sufnidokihoz járunk, a legjobb a környéken.
2017. jan. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!