Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska gyógyszerbeadás probléma?

Macska gyógyszerbeadás probléma?

Figyelt kérdés

Bocs, hogy hosszú lett, azt hiszem, kicsit ki is akartam írni magamból...


Adott egy mindig is nagyon félős macska, aki másodmagával ugyan házban lakik, de olyan helyen, ami elég nagy és ahol sok megközelíthetetlen hely van (klasszikus szobában elhelyezés nem oldható meg). Élete végéig naponta kétszer gyógyszert kellene kapnia (nem kajában). Pár napig simán elfogadta kézből, aztán próbáltam a javallat ellenére kajába keverni, először plusz kajába, de nem fogadta el, aztán sajnos egyszer beletettem a szokásos kajájába is, ennek az az "eredménye", hogy már a kajáját sem eszi meg, sőt, már az etetőtálhoz sem jön oda, ha meg véletlenül meglát, már rohan is el. (Ez az egész visszautasítósdi még csak pár napja tart, a szokásos kaját csak ma reggel hagyta ki) - Valakinek van valami ötlete??? Nekem egyelőre nem jutott jobb eszembe, mint hogy most egy ideig nem erőltetem, aztán majd ha már újra odajön enni és nem rohan el, amint meglát, megpróbálom újra adni, amíg elfogadja.

Régebben volt, hogy más okból más helyre kellett zárnom, oda tettem a kaját is, de órákig csak virnyított és nem nyúlt a kajához. Nagyon a szokásai rabja. Ha csak egy kúráról lenne szó, 10-14 napig akár egy nagy kutyaketrecbe is zárhatnám vagy valami, de egy életen át ugye ez felejtős.

Elég tanácstalan vagyok és el vagyok keseredve, mert jól kezelhető lenne a baja, ha hagyná, így viszont félek, hogy nem lesz neki sok hátra.

Kínomban már az is átfutott az agyamon, hogy odaadnám valakinek, aki be tudja adni neki a gyógyszert, bár nagyon szeretem, és mindig úgy gondoltam, nem válnék meg tőle soha, de nem hiszem, hogy mástól jobban elfogadná. Kb. én vagyok az egyetlen ember, akit elfogad. Sosem volt egy bújós cica, de én így szeretem, amilyen. (Egyébként befogadott cica, de kicsi kora óta nálunk van, egy intézménykertből fogadtam be, nem tudok róla, hogy bármi szörnyű trauma érte volna, és azért lenne ilyen. Kb. mindig is ilyen volt.)

Eddig csak száraz tápot evett, most próbálkoztam mindenféle egyéb kajával, amiket a macskák szeretni szoktak, de rá se néz egyikre sem. (Parizert, csirkefejet meg hasonlókat fiatalon sem evett meg soha, ezért is maradtam a tápnál)

A betegsége miatt már eddig is fogyott jócskán, amúgy is kicsi termetű macska, ezért nem igazán jó megoldás, hogy "majd eszik, ha megéhezik", mert amilyen fafejű, inkább éhen d*glik:(



2022. dec. 10. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem hülye ám a macska. Eszik az, csak máshol. A gyógyszert rakd kajába, és hagyd ott neki. A többi a szerencse meg a természet dolga.
2022. dec. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Macskánál az ételbe kevert dugott gyógyszer nagyon rossz megoldás. Sokkal jobb a szimatjuk, mint a kutyáknak, bármilyen kis illatnyom alapján gyanút foghatnak. Ha mégis megennék, lehet, hogy kihányják, de ha nem, akkor bármilyen szeretett csemege is volt számukra, felhagyhatnak az evésével. Az is lehet, hogy más ételek is gyanússá lesznek számukra, pláne, ha többféle ételbe volt csempészve gyógyszer.

Ez egyrészt életösztön: nem hagynák magukat tartósan mérgezni, másrészt önveszélyes: egy macska képes étel mellett is éhen pusztulni, ha valamiért nem akarja enni.


Gyógyszer beadáshoz van egy fogás, állatorvosok is így adják be: https://www.youtube.com/watch?v=Q8E36JDQMmY

2022. dec. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat! egy filmet néztem a Youtuben, véletlenül azt linkeltem be a 2-es válaszba.

A "macskafogós" Youtube link: [link]

2022. dec. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1: mondom, hogy házban él, nem talál kaját máshol

2-3: na, add be neki, ha nem tudod megfogni... (egyébként ismerem ezt, másrészt alapvetően nyugis cica, de volt már, hogy az állatorvosnak is bódítania kellett, mert a rendelőben ketten nem tudtuk stabilan megfogni - a viselkedésváltozás is lehet a betegsége egyik tünete)

Persze, most azt írjátok majd, hogy kötözködöm, meg nekem semmi se jó, de hiába a jó szándék, ezeket már végigzongoráztam, ha ilyen egyszerű lenne, nem írtam volna ki kérdést ... Azért köszi a szándékot!

2022. dec. 10. 11:48
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
A legvadabb macskámnak is beadom a gyógyszert simán. Megfogom a nyakbőrénél, felemelem kicsit, utána kinyitom a száját és bedugom a gyógyszert, majd lentebb engedem, hogy le tudja nyelni, de még fogom azért, hogy ne akarjon elfutni, simogatom lefelé a torkánál kívülről és már le is nyelte, fel se tűnt neki.
2022. dec. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg azt, hogy a szájába nyomod a gyógyszert ( én is ezt csinaltam mikor nem fogadta el, YouTube on millió video van arról hogyan add be neki) és utána valami ritka finomat adsz neki jutalomnak. Ilyenkor legtöbbször ilyen folyékony tasakos valamit szoktak adni nekik. Én párizsit adok az enyémnek ha megkínzom és már nem bánja
2022. dec. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok csak most olvastam végig, de akkor is el kell kapni és lenyomni a torkán valahogy ha utal utána egy életre meg stb, mert ez így akkor nem lesz jó neki. Nekem is van egy kis termetű beteges macskám és én is csak elé rakom a kaját ha hisztis mert olyankor ha éhes úgyis rákap. Próbáld meg valahogy szeretgetni, kisebb adagokban adni neki a gyógyszert meg stb és kérhet él tippet az állatorvostól is hogy mi legyen
2022. dec. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

"na, add be neki, ha nem tudod megfogni..."

Azért nehogy már egy házban ne lehessen elkapni egy macskát egy felnőtt embernek...

2022. dec. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Én is ezt gondolom
2022. dec. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!