Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyógyszerbeadás 7 hónaposnak?...

Gyógyszerbeadás 7 hónaposnak? Valakinek, valami jó tipp?

Figyelt kérdés

Én kis naiv, kisebb korában sima ügy volt, most kb. megoldhatatlan problémával állok szemben. :-D A kiskanalat 2-szer verte ki a kezemből, 3-szor köpött, és a legnagyobb baj, hogy sok a gyógyszer, 2 kiskanálnyi. Még ha csak egy lenne. Keserű, mint a dög.


Végül fecskendővel nyomtam bele a szájába, de akkor is rángatja magát, félek, hogy megsebzi a száját véletlenül a fecskendő kemény csőre.


Ti hogy adjátok be? Próbáltam gyümölcslével is keverni, mert magában iszonyat, de úgy meg még nő ugye a mennyisége.


Ráadásul nagyrészt egyedül vagyok (most hétvégén ketten is alig bírtunk vele), bár végszükség esetén át tudok hívni valakit, ha másképp nem működik.


2017. okt. 28. 16:00
 1/10 piroska és a farkas ***** válasza:
24%
Milyen gyógyszer ez? Gyerekeknél azért oda szoktak figyelni, h jó íze legyen, mint pl a Nurofen szirup...
2017. okt. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Én csak a nurofenes fecskendővel tudok bármit is beadni neki. Tiltakozik nagyon, de gyorsan és határozottan próbálom csinálni, de így is néha kiköpi😕
2017. okt. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Meg se próbálnám kanállal, ahhoz együttműködés kell. Szájfecskendő és csókolom. Még a 2 évesnek is (sőt! Amikor kisebb volt, jóval könnyebb volt).
2017. okt. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Ha fecskendővel adtam akkor vagy kiköpte vagy kihányta, szóval muszály voltam belekeverni teába vagy tápszerbe. Cumisüvegből szerencsére bármit megivott.
2017. okt. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*muszáj
2017. okt. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

Mi nemreg jartunk ugy,hogy 2x pluszban kellett gyogyszert iratni,mire bevette a kello mennyiseget.

Antibiotikum volt,nem volt jo ize.

Megszenvedtem vele.kremturoba,tejbedaraba,teaba,gyumolcslebe is alig alig vett be belole.

Nurofenes fecskendovel a nyelve ala is alig tuudtam nyomni.

Vegul parom ugy adta be,hogy kremturot neki siman,aztan a kremturo moge nyomtam egy kicsit ugy,hogy ne lassa(az etetoszek talcaja alatt) es ugy hirtelen lenyelte,utana megint sima lremturo,majd gyogyszeres

2017. okt. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Én kénytelen vagyok talán 3 hós korától gyógyszert adni neki. Szerencsére bekapja,bár van olyan,amit nagyon nem szeret. De a gyógyi az gyógyi,be kell kapni,és kész. Mindig is kiskanállal kapta. Amihez van fecskendő,vagy adagolókanál,akkor azzal. Már megtanulta bevenni, 19 hós lány.
2017. okt. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Ez a belekeverős módszer azért nem jó,mert van olyan gyógyszer,ami elkészítve hamar romlik. Valamint honnan tudod,hogy rögtön megeszi az egész tápszert/krémtúrót/akármit? Akkor inkább a 2. kanál kajába tedd bele,amikor még éhes. És a cumisüveg oldalán is ott maradhat,vagy az alján.
2017. okt. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Én volt,hogy 3-4 féle gyógyszert adtam reggel-este,plusz a vitaminok ugye...csoda,hogy nem lakott jól vele..
2017. okt. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is nurofenes fecskendőt használok. A nyelve alá kell benyomni, úgy hogy hanyatt fekszik, vagy hátra tartod a fejét, akkor nem tudja kiköpni, csak lenyelni.
2017. okt. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!