Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell bánni a macskával,...

Hogyan kell bánni a macskával, hogy ne harapjon és ne is karmoljon meg, vagy ez elkerülhetetlen?

Figyelt kérdés
Ismerek pár embert, akik macskát tartanak, de mindig látok karmolásnyomokat a kézfejükön.

2022. dec. 10. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem értenek hozzájuk.

Nekem van cicám, nem szokott karmolni se harapni.

Látszik egy macskán, hogy mikor készül támadni. Csak olvasni kell a testbeszédében.

2022. dec. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit csinálsz, ha támadni készül és egyáltalán miért akar támadni? Be kellene fogadnom egy macskát kb 2 hétre az ünnepek alatt, ezert kérdezem.
2022. dec. 10. 15:57
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

22 éve vannak macskáim; megesett, hogy egyszerre 4 is. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor karmoltak meg. Minden alkalommal én voltam a h*lye.

(Pl. véletlenül hozzáértem a frissen operált füléhez)

2022. dec. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, az alatt a 2 hét alatt biztosan nem fog támadni. Örülni fogsz, ha nem a szekrény mögött vagy az ágy alatt lapít szegény, és félelmében még kajálni és pisilni is alig mer előjönni.
2022. dec. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekek összekarmolt kezem van, de nem azért, mert ne értenék hozzájuk. Nálam a kismacskák csinálják játékból.
2022. dec. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem kéne szerintem eljuttatni a dolgot oda, hogy támadni akarjon. Egyébként a karmolások a túlzott játéknál is előfordulhatnak, főleg, ha benti macskának nincs rendszeresen vágva a karma.

Alapvetően a durva játékról le lehet szoktatni a macskákat elég korán, és hát le is kell. Ha valaki nem teszi meg, akkor ott nem a macska a hibás.

Másrészt természetfüggő is. Nálunk 3 macska van, egyikük elég "vad" (utcáról befogadott, traumatizált), ő például nem tanult meg szépen játszani, sokszor kint hagyja a karmát, mikor nem kéne. Nem akar támadni, sőt, csak nyúlkál, de ez is elég, ha épp beleszalad a kezünk a karmába. Mivel már elég idős cica, így nem neveljük már ezt ki belőle, azért annyira nem rossz a helyzet. A másik szintén utcáról befogadott, de vele nincs ilyen gond. A harmadik pedig "saját", mégis, ha van olyan tevékenység, amit ő nem akar, de muszáj (pl karomvágás, fésülés), akkor azonnal karmolni akar. Meg harap is. A többiek jól tűrik, mindent bevetünk, hogy ne zaklassa fel őket, de nála bármit teszünk, ez az eredmény.

2022. dec. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, barátság ide vagy oda nem vállalom a macskatartást.
2022. dec. 10. 19:33
 8/8 anonim válasza:

Sokszor ott cseszik el az ilyen gazdik a cica nevelést hogy a saját kezükkel támadasra invitálják, magyarul hergelik őket.

Pedig ez az első szabály, macskával így nem lehet játszani. Csak macskajatèjokkal. Ami simán lehet egy hurkapálca is amit takaró alatt mozgást.

Nekem is volt ilyen ismerősöm. Nagyon agresszív volt a macskája. Kis korától kezdve lábbal rugdosták "játszottak vele" ami annyit jelentett h a macska kénytelen volt boxolmni a lábukkal kezükkel

A másik nagy hiba,amikor valami rosszasagot csinal a cica, na mit csinál a H. Ülyr gazdi? Megveri.

És csodáljozik H a macska lesből letámadha ha elsètál mellőle


Netflixen van egy nagyon jó dokumentumfilm macskákaróp. Ott megmutatják hogy szabad a macska közelébe ülni.

Nyilván nem kell ennyire óvatosan közeledni ha már ismerjük a cicát és a cica is ismer minket.

A lényeg H először a kezünket ha odadugjuk akkor engedni kell H megszimatoljon.

Ha nagyon bizalmatlan a cica,különösen figyelni kell arra hogy ne legyen a fejünk és a testünk túl magasan felette. Mivel a macska prèda állat is, és fenyegetve érezheti magát.

Ha sikerül felvenni a szemkontaktust akkor ne úgy húgy túl közel legyen a fejünk hozzá és lehet egy nagyot Pilognk. Ez a macskáknál a bizalom egyik jele ha visszapislog az már jó pont


Először az arcát lehet simogatni. De ne egyből a homlokát.hanem oldalt a profit és az állat.

Ha hátra csapja a fülét akkor fél. Akkor békén kell hagyni és masabbul próbálkozni

2022. dec. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!