Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hónapos kismacskám egyszerűe...

2 hónapos kismacskám egyszerűen nem szokik az alomra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Másfél hete kaptam meg a kismacskámat, aki vidéken született egy ismerősnél. Pasim segít megnevelni, akinek már három macskája is volt, hosszú ideig, és amikor az alom mellé kakilt-pisilt, rákoppintottunk az orrára és bevittük az alomba. Néha hajlandó is volt az alomba piszkítani, de rendszerint egy másik helyet célzott meg, ezért odaraktuk az alomtálat, hátha belemegy. Valóban néha sikerül, de előfordul, hogy közvetlenül az alom mellé, vagy egy másik helyre piszkít. A szüleim egy hetet adtak a megnevelésére. Mit tehetnék? Hogyan szoktassam rá?

(Amúgy kérdeztünk állatkereskedésben egy nőt, aki két tanácsot adott: tegyük oda, ahová piszkít és legyen minél zártabb helyen. Így is van. Az asztal alatt.)


2010. szept. 30. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Türelem kell hozzá még kicsi,én 10 évig tenyésztettem cicát,de mire teljesen szobatiszták lesznek a kicsik az legalább 3 hónapos korra történik meg.Van amelyik persze hamarabb de a többségnek idő kell.Ha mellé piszkit akkor fertőtlenitővel alaposan fel kell törölni mert ha a helyén érzi a szagot akkor oda fog megint.Amugy kinti cica azt irtad azoknál hosszabb a szoktatás általában.
2010. szept. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A négy legfontosabb:

1 Amint evett, egyből vidd az alomba. A cicák többsége szeret utána üríteni.

2. Ahogy már írták, ha bárhol máshol volt meg a pisi, akkor fertőtlenits gyorsan, ne szokja meg a helyet.

3. Jó minőségű, kapargálni is kellemes almot tegyél a tálba, amíg szobatiszta lesz ne sajnáld rá a többletköltséget.

4. Türelem. Nekünk minden cicánk szobatiszta lett már egy hét alatt. Nem kiabáltunk, nem bántottuk, csak tereltük. A kicsikkel még ennyi gond sem volt, ők mentek a nagyok után. Szóval türelem és nemsokára egy édesdrága,imádnivalóan rosszcsont, de pedánsan tiszta macsekod lesz.

2010. szept. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy almot kell váltani!Én is jártam így amikor tiszta volt az alom bele végezte a dolgát másodszorra viszont nem.Vettünk másik márkájú almot azóta nincs gond.A macsekot tedd bele az alomba,fogd meg a két melső lábát és kaparj vele,ezt pár percenként ismételd meg 4-5 alkalommal nekem is így sikerült!
2010. okt. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!