Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Félix macskakonzervek...

A Félix macskakonzervek függőséget okoznak?

Figyelt kérdés

2022. dec. 22. 11:57
A kérdező szavazást indított:
igen, a macskám ráfüggött már legalább egyszer
nem okozott függőséget a macskámnál
igen, ezt eszem már egy ideje segítség ez egy segélykérés
nem okoz függőséget az embernél
nem próbáltam még ki semmilyen élőlényen
a korábbi válaszok nem fedik a szofisztikált véleményem
26 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Te cica vagy?
2022. dec. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Catboi/girls
2022. dec. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Páromnak van egy macskája, amiből erős zsigeri reakciót vált ki ez az eledel. Alig akarta megenni a száraz tápot. Most vettünk neki 2 féle olcsóbb márkájú konzervet (kb. ugyanazt tartalmazza), azt éppen csak csipegeti. A száraz eledelnél már megfigyeltem, hogy a középkat. Purinás nem épp a beltartalommal akar kitűnni.
2022. dec. 22. 13:01
 4/9 anonim válasza:
61%
Én se bírom letenni, folyton csak azt eszem.
2022. dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Minden macska jobban szeret a nedves tápot, mint a szárazat.
2022. dec. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:
80%

Sajnos ezek az "olcsó" konzervek tartalmaznak olyan ízfokozót, adalékanyagokat amik függőséget okoznak a macskánál, nagyjából olyan szinten hogy mást ne akarjon megenni. Pont úgy működnek mint a gyorskaják, chipsek stb - jó ízük van, és etetik magukat.


Egészséges macskaeledel: magas hústartalmú, gabonamentes, színezékmentes.

Prémium márkák: Smilla, Royal Canin, Happy Cat, Josera, Brit Care, Applaws, RealNature Wilderness, Acana, Orijen

2022. dec. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Nekem a kitekattól bolondulnak meg. Jókedvük lesz és játszanak ezerrel. A felix nem is ízlik nekik. Iamsot szeretik még meg a gourmet.
2022. dec. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Ezek is pont olyan gagyik, mint az olcsóbb konzervek, 4% hús tartalommal.

Annyi a különbség, hogy az olcsóbb konzerveknek nincs olyan jó illata, nincs rajta "finom szósz", nincs benne mindenféle ízfokozó, sőt, némelyik kimondottan undorító, amiket eddig próbáltam velük etetni, nem csodálom, ha nem eszik meg azután, ha hozzá vannak szokva a finomabb dologhoz.

Szóval igen, függőséget okoznak és nem lesz egyszerű átállni az olcsó konzervre. Nekem nem sikerült velük, így maradt az, hogy ritkábban kapnak alutasakost, több a táp, aztán ennyi, mert anyagilag nem lehet győzni ezeket a Felix és társait a mostani árak mellett, akkor veszek, ha épp van nagy akció valahol (Tesco Clubarddal mondjuk), akkor betározok egy évre előre :D


Volt barátnőm is próbált átállni a konzervre, mert eddig a Fressnapfos saját márkás tasakost adták a két cicának, de nem győzték anyagilag, inkább eszi a tápot, de a konzervhez nem nyúl.


Haverom macskáját én rontottam el. Eddig ő olcsó konzerveket kapott, megevett mindent a macska szó szerint. Maradt nekem itthon Felix, valami olyan ízú, amit a macskáim nem ettek meg, adtam neki vagy 10 darabot.

Utána a macskája többé nem ette meg az olcsóbb ételt.

Szóval óvatosan...

2022. dec. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%
Ha kis heroint keversz bele akkor okoz (nem is kicsit). Amúgy nem hinném :)
2022. dec. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!