Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le lassan 3...

Hogyan szoktassam le lassan 3 éves cicámat a bútor kaparásról?

Figyelt kérdés

Kislány nagyon eleven cicus aki még a régi bútorainknál rá szokott a kaparásra. Ezer éves bútoraink voltak régi szövettel amin annyira sose látszott hogy kaparja így nem is zavart,(mi hülyék hogy hagytuk rá szokni..) de most végre tudtunk venni néhány új bútort és majd nem sírtam mikor megláttam hogy nézzki az új fotelnek az eleje úgy szét kapta első alkalomra, így a gyönyörű szövettel kiválasztott bútort le kellett takarni és nagyon szomorúak vagyunk hogy takarni kell a szép és nem túl olcsó fotelt.... Vettünk neki egy kaparófát 160cm és hatalmas kb másfél méter széles rengeteg mászókával, kaparási felülettel és házikója is van még kis hinta is. Napról napra jobban használja így bátorkodtam le szedni a fotelról a takarót de a cica azonnal neki is akart esni...

Kis fujos víz permetezővel rá spriccelek azonnal elszalad de szerintem játéknak fogja fel mert szinte azonnal vissza jön és 2.-3.alkalomra hagyja abba...

Egyedüli cica aki nem kijárós panelban lakunk 55nm az a baj hogy szinte mindent megengedünk neki és nem tudunk rá haragudni, de próbálunk határozottabbak lenni. Gondolkodunk még egy cicán hátha ha ketten lennének jobban le fárasztanák egymást.

Vagy szerintetek ha minél többet használja a kaparófát teljesen le fog szokni a bútorok bántásáról?(csak a szövetet kaparja)

Lehet le kéne fújni valamivel a szövetet és nem menne oda kaparászni? Kicsit kétségbe vagyok esve, hátha másnak is volt ilyen probléma és megosztaná velünk a tapasztalatait :)

Köszönök előre is minden választ.



2022. dec. 27. 16:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Leírtad a probléma megoldását: letakarva nem kaparja.
2022. dec. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
Befújod a fotelt macskariasztó spray-el. Közelébe ae fog menni.
2022. dec. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
hát nálunk semmit se ért a távoltartó spray.. csak egy dolog segített.. az hogy mindig rá lett szólva még el lett zavarva
2022. dec. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

Ha úgy nem kaparja, hagyd még letakarva a bútorokat, illetve vannak riasztó spray-k is, azt is kipróbálhatnátok.

Tegyetek még több helyre kaparót, nem kell nagyokat, elég néhany kisebb vagy sima oszlop. Akár ne csak állót, hanem fekvőt is, vagy olyat, ami kartonból van. Adjatok neki többféle lehetőséget, hogy megtalálja a kedvencét.

Én megdicsérem, megsimogatom őket, ha valamelyiket használják, illetve néha én is végighúzom a körmömet, és elkezdenek "utánozni".

2022. dec. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. Az ilyen sokházikós-bebúvós-hintás-építményes várakat az enyémek sem szerették (el is ajándékoztam), viszont mióta oszloposat vettem helyette, már használját. Szerintem azért, mert jobban el tud rajta nyútózkodni. Vagy nem tudom.


Meg még vannak ilyen falra szerelhetós kaparók is (zooplus-on láttam egy jó pár fajtát olyanból is). Panelban az is hasznos lehet.

2022. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Örülök, hogy leírtad, hogy hülyék vagytok, így nekem ezt nem kell külön elmondanom... :)

De elmondom, hogy a macska hogy látja a helyzetet. Képzeld el, hogy élsz egy lakásban évek óta, és van egy lakótársad, aki csak vietnámiul beszél, te viszont egy mukkot sem értesz vietnámiul. Békességben éltek, jó köztetek a viszony. Aztán egyik nap odamegy hozzád és elkezd kiabálni veled. Nem érted, mit akar. Sőt, lehet, hogy rád is sprickol egy vizes spray-vel. Valami nem tetszik neki, ennyire rájössz. Hogy mi, arra nem.

A macskának kb ilyen most. Felesleges vízzel locsolni a macskát. Ha nem zavarja a víz, akkor azért nem ér semmit, ha zavarja, akkor pedig az ég belé, hogy benned nem lehet megbízni, mert te lespricceled.

Mivel eddig szabad volt neki a bútort kaparni, így extrém lassú és nehézkes lesz a leszoktatás, mert le kell essen neki a tantusz, hogy most már azt nem lehet.

Két lehetőség van. Az egyik a folyamatos tiltás és kizökkentés, hogy amikor csak rajtakapjátok, hogy kaparná a bútort, nem engeditek. Ha viszont a macska elérheti a bútort, amíg ti mondjuk nem vagytok otthon, akkor a fotelon ez nem fog segíteni...

A másik opció, hogy vesztek bútorvédő fóliát, ami direkt erre van kitalálva. A sarkakra, oldalakra lehet felragasztani, egy vékony műanyag. Nem tudja kaparni, ezért kénytelen lesz máshol kaparni: pl a kaparófán (vagy szőnyegen... vagy másik bútoron. Nyilván ezeket AZONNAL tiltani kell, mindegy, hogy rongyos a szőnyeg vagy sem! A macska számára értelmezhetetlen az, hogy "ezt lehet, mert ennek már úgyis mindegy, de a szép bútort nem szabad"!).

Ha elég hosszú ideig fenn van a bútorvédő, akkor már nem fog eszébe jutni a kaparás, ha leszeditek. Ráadásul ez a műanyag átlátszó, tehát nem ront durván a megjelenésén (bár függ a bútor formájától, fazonjától), és a macskának sem olyan feltűnő, ha egyszer lekerül.

2022. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha eddig hagytátok, hogy a bútorokon koptassa a karmait, esélytelen lesz leszoktatni róla. Ugyanebben a cipőben járunk. Kiskorában hagytuk, mert cuki volt, ahogy járt a kis feneke közben, meg a még puha karmocskái nyomot sem hagytak. Így négy évesen már kevésbé mókás. Nekünk az egyetlen, ami bevált, hogy újrakárpitozásnál jó erős anyagot választottunk. Ezt is kaparja, de nem tépi ki, nem látszik rajta.
2022. dec. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
18%
Seggére kell ütni. Megtanulja.
2022. dec. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
16%

Nem tanulja meg. Muszáj neki kaparni valamit, több okból is. Le kell hántania a külső, elhasznált körmét, a szagnyomát ott kell hagynia a berendezési tárgyakon, lelkileg is így lesz egészséges, és nyújtózkodni is szeret így.

A megoldás, hogy biztosítani kell neki olyan tárgyat, amin ezt el tudja végezni. A megfelelő anyagból, a megfelelő kialakítással, a megfelelő helyen.

A kis könnyű oszlopokat nem szereti, mert eldőlnek, rögzíteni kell őket. Anyagból is többféle van, egyik macska ezt szereti, a másik azt. Van amelyiknek jó a henger alakú, a másik a sarkokat szereti.

2022. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
21%

"Nem tanulja meg."


Megtanulja. Egyszer kellett nekem seggére csapni és a függönyt nem basztatta többet.

2022. dec. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!