Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le lassan 3...

Hogyan szoktassam le lassan 3 éves cicámat a bútor kaparásról?

Figyelt kérdés

Kislány nagyon eleven cicus aki még a régi bútorainknál rá szokott a kaparásra. Ezer éves bútoraink voltak régi szövettel amin annyira sose látszott hogy kaparja így nem is zavart,(mi hülyék hogy hagytuk rá szokni..) de most végre tudtunk venni néhány új bútort és majd nem sírtam mikor megláttam hogy nézzki az új fotelnek az eleje úgy szét kapta első alkalomra, így a gyönyörű szövettel kiválasztott bútort le kellett takarni és nagyon szomorúak vagyunk hogy takarni kell a szép és nem túl olcsó fotelt.... Vettünk neki egy kaparófát 160cm és hatalmas kb másfél méter széles rengeteg mászókával, kaparási felülettel és házikója is van még kis hinta is. Napról napra jobban használja így bátorkodtam le szedni a fotelról a takarót de a cica azonnal neki is akart esni...

Kis fujos víz permetezővel rá spriccelek azonnal elszalad de szerintem játéknak fogja fel mert szinte azonnal vissza jön és 2.-3.alkalomra hagyja abba...

Egyedüli cica aki nem kijárós panelban lakunk 55nm az a baj hogy szinte mindent megengedünk neki és nem tudunk rá haragudni, de próbálunk határozottabbak lenni. Gondolkodunk még egy cicán hátha ha ketten lennének jobban le fárasztanák egymást.

Vagy szerintetek ha minél többet használja a kaparófát teljesen le fog szokni a bútorok bántásáról?(csak a szövetet kaparja)

Lehet le kéne fújni valamivel a szövetet és nem menne oda kaparászni? Kicsit kétségbe vagyok esve, hátha másnak is volt ilyen probléma és megosztaná velünk a tapasztalatait :)

Köszönök előre is minden választ.



2022. dec. 27. 16:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
És mit kapar helyette?
2022. dec. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
28%
Függönyt szedte le ahogy mondtam. Hoztam nagy faronkont, azt kaparja. A bútort sose. Macskanak nyugodtan a seggere lehet csapni, nem kell erősen csak hogy érezze, így megtanulja mit nem szabad.
2022. dec. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Tehát valamit mindenképpen kaparni fog, mégpedig azt, amit erre a legalkalmasabbnak lát. És ez nem feltétlenül az, amit elsőre a gazdi legalkalmasabbnak lát.
2022. dec. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Vegyél kaparófát és rakd olyan helyre ahol kilát a cicus pl ablak mellé. Ha nem használja akkor rakd másik helyre.
2023. jan. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Van aki egyszerűen intézi el a problémát. Be kell tenni egy farönköt oda, ahol kapar, ami legalább 1 m hosszu legyen, és jó vastag. Szeretni fogja.
2023. febr. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!