Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan alakítsak ki bizalmat...

Hogyan alakítsak ki bizalmat a cicámmal rövid idő alatt?

Figyelt kérdés
Van egy cicám, 1 éves múlt és herélt. A szüleim elváltak, és a cica apukámnál van, hozzá meg csak kéthetente járok. Szeretnék bizalmat kialakítani a cicámmal rövid idő alatt. Tőlem mindig elhúzodik, nem dörgölőzik, ha megszagol elfut. Mit tegyek, hogy ne féljen tőlem és engem is családtagnak tekintsen?

2022. dec. 29. 09:46
 1/8 anonim válasza:
100%
Én kajával venném le a lábáról. De szerintem egy éves macskát nehéz lesz magadba édesgetni
2022. dec. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem a sajat macskam szarba se vesz, pedig egesz eleteben kb csak en foglakoztam vele 🤷‍♀️

Csak a ferfiakat imadja, noket valamiert nem, pedig kolyokkora ota velem van, bantani nyilvan soha nem bantottam.

Mar 8 eves, valtozni nem fog. Kajat, jutalomfalatot mindig csak tolem kap, azt elfogadja, de amugy meg ennyi, a kozelemeben is utal lenni 😂

A ferjemhez persze hozza is bujik, az oleben fekszik, de ha en hozza akarok erni, vilagvege.


Szoval elofordul, hogy semmi nem segit.

2022. dec. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez van, fogadd el, vagy vidd haza.

Esetleg becsaphatod az érzést számára finom étellel.

Kb. mintha azt kérdeznéd, hogy egy vízigényes növényről, hogyan egyél nagyon finom termést, hacsak kéthetente locsolod. (automata öntöző nélkül persze, fedett helyen)

2022. dec. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Először is, ha a cica apukádnál van és te csak kéthetente mész, akkor ő apukád cicája, nem a tiéd.

Másrészt a gyors bizalom értelmezhetetlen, a bizalom ugyanis nagyrészt idő függvénye. Úgy, hogy ilyen ritkán vagy ott, sosem fog igazán kötődni hozzád. Ha teszem azt egyszer hosszabban veled lenne (minimum hónapok), akkor kialakulhatna a bizalom, de ahogy megint így megritkulnának a látogatásaid, akkor a kapcsolatotok is meglazulhat megint. Főleg, hogy a macskák sokszor "sértődősek", és ha sokáig nem lát téged és megint megjelensz, lehet, hogy emiatt fog kerülni egy darabig.

2022. dec. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Darius- ***** válasza:
100%
2-Érdekes, de igy van. Az én esetemben is igy van, van amelyikuk engem kedvel és van amelyikuk a nagymamamat.
2022. dec. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan alakítsak ki bizalmat a cicámmal rövid idő alatt?"


Macskaknál ez úgy néz ki, hogy majd ő alakít ki veled bizalmas viszonyt m, ha kedvére való módon viselkedsz vele.

Te hiába igyekszel az arra elég csak, hogy kifejezetten ne utáljon. cicaknál ez így működik.

2022. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15%
Kutyád van?
2022. dec. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%

Nekem 6-7 évbe telt, 3 macskánál. Macsakfüggő.

Gondolom alig ismer. Sokat kell látnia teged és éreznie. Mindig csak kis lépésekben lehet haladni.

2022. dec. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!