Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit cicát lehet simizni?

Brit cicát lehet simizni?

Figyelt kérdés
Cica vásárlásban gondolkodunk, s a mi életformánknak ez a fajta felelne meg legjobban. Viszont több helyen olvastam, hogy nem nagyon lehet simizni. Ez valóban így van? Van egy cuki cica, s inkább mint egy "díszállat " elvan a lakásban?

2023. jan. 2. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Jellemfuggo 🤷‍♀️

Macska, barmi lehet. Erdemes jol atgondolni ezt, mert elofordulhat, hogy maganak valo lesz es a kerdes az, hogy te ezt el tudod-e fogadni.

Ha nem, akkor nem a macska lesz a ti allatotok.

2023. jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Dehogynem lehet. Az egyik barátomnak van és engedi magát simogatni, igazi "ölcica".
2023. jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A tenyésztő már látja kicsinek, milyen lesz? Vagy teljesen lutri.
2023. jan. 2. 12:49
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Kandúr mindig bújósabb pl. Tapasztalatom szerint, mivel sok cicám volt már. Az elalszik az öledben is. A nőstény meg mindig menne.
2023. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömnek brit rövidszőrű macskája van.

Idegenekkel tartózkodó, viszont a gazdáival barátságos, megengedi, hogy simogassák.

2023. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nekünk nagynéném anyósától van egy cicánk, és úgy promotálta nekünk hogy milyen bújós, meg küldte a képeket, hogy ott alszik az ölében. Na, elhoztuk, beütött az örökmozgó kiscica kor és azóta hozzáérni nem lehet. Pontosabban ha odamegyek hozzá és megsimogatom, akkor elvan, meg dorombol, de magától nem bújik (csak ha kajáért puncsol), felvenni meg pláne nem lehet. Szóval arra szerintem ne apellálj, hogy pici korában, a tenyésztőnél hogyan viselkedik, mert akkor lép kettőt és elalszik, jó hogy lehet dajkálni. Az is igaz, hogy a kandúrok bújósabbak. A fent említett cicán kívül még 2 nőstényünk van, na ők jóformán csak megtűrnek minket a lakásban :D És van egy kandúrunk akit le se lehet vakarni, egész nap lehet simogatni. Régen 3 kandúrunk volt, őket is naphosszat lehetett szeretgetni.
2023. jan. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Brexit óta csak engedéllyel.
2023. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A miénk is olyan amilyen a 6-osé.Az magától nem jön oda,h simizzük.Ha fexik meg lehet simogatni,dorombol,meg minden,meg mikor éhes és enne,Amúgy meg hozzá nem érsz!!!
2023. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Cicakiállításon voltunk. A mi perzsa cicánkat már lezsűrizték. Kimentünk az udvarra, de az zsúfolt volt, így kiszorultunk az tágas előkertekkel rendelkező utcára. De már többen is ott piknikeltek. Mi is becsatlakoztunk. Sült kolbász zsírjával megkent kenyérbe belekarikáztuk a sült kolbászt. Ezt hoztuk otthonról, és kezdtük el falatozni. Már a felénél tartottam, amikor tisztes távolban lecsüccsent a fenekére egy fekete cica, és engem nézve rám-nyávogott.

- Ha éhes vagy, gyere ide a kajáért!- invitáltam, kézmozdulattal is.

Nem volt rest, odajött hozzám. Leadtam neki egy kolbászkarikát, de azt csak nyalogatta. Nem ette meg. De csak dörgölőzött és dorombolt. Törtem egy kis kolbászzsíros kenyeret is neki. Na, azt már teli pofával, jóízűen zabálta. Ezt játszottuk, én törtem egy kis kolbászzsíros kenyeret, odaadtam, ő meg megette. Közben észre sem vettem, hogy mekkora nézőközönségünk lett. De nem csak néztek bennünket, oda is jöttek, és csodálva dícsérték, hogy ilyen gyönyörű, hibátlanul koromfekete brit rövidszőrűt még sohasem láttak. Honnan vettem? Hány éves? Hányadik lett a versenyen a cica? Amikor előadtam hogyan történt, nem akarták elhinni, hogy ő egy utcai kóbor cica, és csak alkalmi az ismerettségünk.

2023. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9: ez egy nagyon kedves történet köszönöm.

Én is jártam hasonlóan, utcán követett, dörgölőzött minden lépésnél a lábamhoz. De szerintem egy cicát, akit már megcsapott a szabadság szele, kínzás egy 60 m2-es lakásban tartani. A tenyésztett cicák pedig valszín generációk óta így élnek, nem hiányzik nekik a kinti élet, bent is boldogok.

2023. jan. 2. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!