Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdik! Zavaró, ha egy ismeret...

Gazdik! Zavaró, ha egy ismeretlen megkérdezi, hogy meg szabad-e simizni a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Van olyan helyzet, amikor közterületen egy másik járókelő kutyusa megszaglász, esetleg pont úgy hozza a helyzet, hogy megsimizhetném. Nekem nincs kutyám, de szeretem őket, ezért szívesen megsimogatnám ilyenkor a kutyit.


Meg szoktam kérdezni, hogy szabad-e a simi és ha megengedik, csak akkor guggolok le a kutyához, azonban nem tudom, hogy a gazdi szempontjából ez mennyire kényes dolog.


2022. júl. 3. 19:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Ha a kutyaja szereti az embereket, biztos megengedik. En megengednem.
2022. júl. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
96%
Szerintem egyáltalán nem, így a helyes. Jól teszed, hogy megkérdezed, nem tudhatod hogy viseli a kutyus. Ha simizhető, akkor a kutya egész biztos örülni fog neki, a gazdik meg azt akarják hogy legyen jó a kutyáknak! :D Nyugodtan oszd csak a simit. És egy idézet bobafett-től : "A világ összes tappancsába csattan innen a pacsi"
2022. júl. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Az enyém konkrétan megsértődik ha nem simogatja meg az, akit kinézett magának. Ledobja magát az utca közepén és csalogatja az embereket. Van hogy másik utcából vagy kertből kijönnek hozzá, mert olyan fejet vág. A pláne az egészben, hogy 50 kg a kicsike, sokan félnek tőle első pillantásra, de mikor ezt a számot előadja, gyakran még a félősek is elnevetik magukat és odajönnek.


Nem bánom egyáltalán.

2022. júl. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok, mindig megkérdem. Itt, Írországban még senki se mondott nemet, sőt! Nagyon örültek neki, mert látták, hogy szeretettel, tisztelettel közelítettem a kutyukhoz. Mivel a landlord nem engedi hogy legyen kutyám, így nekem sajnos csak ez jutott.
2022. júl. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szuper, hogy megkérdezed. Mindenkinek így kellene tennie, mielőtt idegen kutyához nyúl.
2022. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Kedves 5-ös! Sajnos vannak olyan barmok, akik csak úgy rárontanak szegény kutyákra. Én is mindig megmérdem, aztán odanyújtom a tenyerem a kutyunak, hogy megszagolja, majd csak akkor kezdem el megszeretgetni, ha ő is akarja (bújik, csóválja a farkát).
2022. júl. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon jól csinálod, ilyen egy jól nevelt, embert-állatot egyaránt tisztelő valaki.

Biztos szuper gazdi lesz belőled, ha egyszer kutyát fogsz tartani!

2022. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavar, akkor te olyan típus lehetsz akiket a kutyám "betalál". Vannak emberek akikhez menne oda, csóválja a farkát, persze nem engedem, és ilyenkor a legtöbbször a másik ember köszön a kutyámnak, hogy jajj szia :D kérdezni nem kérdezik, hogy lehet-e simogatni, mert elég egyértelmű .


Egyéb esetben ha nem a kutyám "választ" embert , megkérdik, megmondom, hogy nem bánt, lehet simogatni, de ha nincs kedve odébb áll. (pórázon van, de nem tartom ott, hagyom ha menni akar). Megértik.


Tehát nem zavar, ha megkérdezik.

2022. júl. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez maximálisan igaz!!! A kutya választ, pont ezért hagyom, hogy megszagolja a kezem, lábam, és ha akarja hogy megszeretgessem, akkor ok. Ha húzódna, akkor nyilván hagyom.
2022. júl. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

En megengedem.


Csak a csoves es ciganyt utasitom el. Egyikojuknek se akarok adakozni. Meg nincs kedvem kiprovokalt ruhaletepes meg kiprovokalt harapasert karteritemi senkit. Ez a cigok specialitasa.

2022. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!