Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Reménytelen a macska “nevelése”?

Reménytelen a macska “nevelése”?

Figyelt kérdés

4-5 hónapos, 1 hónapos kora óta van itt. Olyan, mintha semmi nem hatna rá. Reggelente kaparja az ajtót és nyavog: ha nem reagálunk, akár egy órán at. Ha lefrocskolom, elszalad, de másnap újra kezdi.

Nagyjából hasonló “belatassal” működik minden egyéb…



2023. jan. 12. 07:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
A macskák így kommunikálják, ha kell nekik valami. Nem lehet, hogy valamit akar jelezni, és ezért csinálja? Milyen ajtót kapar? Ki van zárva a szobából? Lehet ott akar lenni a közeletekben. Ezerféle oka lehet.
2023. jan. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Következetesen mindennap fröcsköld, amint elkezdi a nyávogást! Kinti macska?
2023. jan. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Benti. A hálószobából ki van zárva, és nem is tervezem, hogy bejojjon, amikor alszunk.
2023. jan. 12. 09:09
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem reménytelen, hanem macska. Óvodás gyerek. Nem ő reménytlen macska, hanem te vagy reménytelen gazda. Máskor nyugdíjas macskát szerezz be.
2023. jan. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

De még mindig nem mondtad el, hogy hol kapar, mikor és melyik ajtót? Azt amelyik kivezet a házból? a hálószoba ajtót? Melyiket? Reggel, este?


A macskák egyébként úgy tekintenek a gazdájukra mintha mi is nagy macskák lennénk. Ha éjszaka kaparja a hálószoba ajtót, akkor valószínűleg ott akar lenni veletek, mivel mellettetek érzi magát a legnagyobb biztonságban.

2023. jan. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre ra kell szanni par napot talan hetet is, amikor bizony, hogy nem reagalsz a nyavogasara es nem nyitod ki neki az ajtot 1 ora utan sem, ha nem akarsz vele egy szobaban lenni.

Igen, idegesito, faraszto, de most csak azt tanulja meg, hogy egy ido utan eleri, amit akar.

Hasznalj fuldugot, talan ugy elviseled. Frocskolest nem ertem, ha mar egyszer kinyitottad neki az ajtot, minek locsolod le vizzel? Megkapta, amit akart, innentol kezdve ennek nincs ertelme.



Es amugy kolyok. A kolyok igy viselkednek :)

2023. jan. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok macskás, de sokszor láttam Animal Planeten anno a Jackson Galaxy nevű fószert, aki macskákra specializálódott. Nagyon érdekes, hogy micsoda módszerei vannak - talán érdemes lenne nézned pár részt, tanulságosak. :)
2023. jan. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Már fárasztó azok aránya, akik nem bírnak a kérdésre válaszolni, vagy olyasmire kérdeznek rá, ami benne van a szövegben - na, ők az igazán reménytelenek. getalife.com - ahogy Greta mondaná.

..

On: próbálnám, hogy figyelmen kívül hagyom, de előbb-utóbb ki kell mennem, és akkor nyilván azt hiszi, hogy miatta mentem ki.

A fröcsköléssel nem igazán azt éri el, amit akar, mert az ajtó ugyan kinyílik, de utána be is csukódik. Persze lehet, ha idősebb lesz, akkor "okosul", de mindenhova ugyanolyan gátlástalanul fel- és bemegy, mintha soha semmi jelzés nem érte volna, hogy nem kellene...

2023. jan. 12. 10:57
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Idő. Egy kölyökmacska baromi idegesítő tud lenni, amellett, hogy cuki, és hiába tudja, hogy nem szabad valamit, meg fogja próbálni ezredszer is. Úgy kb 1 éves korára nagyjából lehiggad, 2 éves korára meg a nap nagy részében fát lehet vágni a hátán. Legalábbis nekem eddig mindegyiknél így alakult. A legfiatalabb most másfél éves, már egész normális :D Az idősebb 8,5 éves, ő konkrétan szarik mindenre, nagyrészt alszik, eszik, néha jön kicsit simiztetni magát. Pedig kölyöknek borzalmas volt :D
2023. jan. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Volt kölyökmacskám, több is, de vagy öregszem, vagy nem tudom, mi van, mert ilyenre nem emlékszem, hogy ennyire rámenős lett volna bármelyik is.

Köszi a válaszokat. A kilences végén jót mosolyogtam, mintha egygyerekről írtál volna. :-)

2023. jan. 12. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!