Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A környéken mérgezik a macskák...

A környéken mérgezik a macskákat, mit tennél ha nektek is van kinti macskátok?

Figyelt kérdés
2023. jan. 12. 09:17
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
68%

Ha lenne kinti macskám, akkor nem lenne kinti macskám. Szeretem őket, de ezért nem tartanék - mert bentre nem kérem, köszönöm, kint meg ne mászkáljon el és hozzon szerencsétlen félholt rigókat. Madárpárti vagyok.

De: lakásból nem engedném kijárni, ha pedig kertesházam lenne - mint feltételezem Neked is van, költenék egy macskakertre - magasított kerítéssel, túlnyúló oszlopokon hálózva, azaz bárhogy h ne tudjon meglépni. Viszont: ha valaki ennyire gyűlöli a macskákat, nincs garancia arra h valami finomfalatban ne dobna be mérget hozzátok. Úgyhogy sakk-matt.

2023. jan. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
34%
Fontos tudni hogy a kinti macskák rengeteg férget visznek haza.
2023. jan. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
53%

A macskák vadon élő változatával nincs is baj, de számold már össze, mennyi macska lenne, ha az emberek nem szaporítanák. Egyes országokban (pl. Ausztrália) katasztrofális faunafertőzést jelentenek.


13-as, te meg jobb, ha meg sem szólalsz. Mire a Cirmikéd hazavisz neked 1 db egeret, addig kinyírt húsz rigót, cinkét, pockot, miegymást. Olvass már utána, micsoda biológiai katasztrófát tutujgatsz az öledben! A macska kedvtelésből is öl, brutális állat.


[link]

2023. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
14es, a múltkor a gyíkokról olvastam higy a macskák miatt borzasztóan lecsökkent a számuk.
2023. jan. 12. 10:43
 15/33 anonim ***** válasza:
51%
Nekem az egyik macskám kijár, mert régen így szokta meg még anyámnál, és egyszerűen nem marad meg bent. Annyit már elértem nála az évek során, hogy minimális a kint töltött ideje (napi 2-4 óra, ezen kívül bent van), de ehhez ragaszkodik. Viszont ha ilyen lenne a környéken, akkor márpedig nem menne ki, valahogy elviselném, hogy a plafonról lógva ordítva nyávog egész nap, de nem merném kiengedni. Esetleg csinálnék egy kinti kifutót, ha annyira nem bírja. Szerencsére nálunk normális emberek élnek.
2023. jan. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Utolsó, azt sose tudhatod. Kilométerekre elmennek, mindenkit nem ismersz, bárki kirakhat fagyállót, patkánymérget.
2023. jan. 12. 11:21
 17/33 anonim ***** válasza:
30%
Akkor úgy mondom, hogy itt még sosem volt még csak hasonló sem. Az enyém meg kilométerekre nem megy szerencsére, mindig hallótávolságon belül van, ahogy hívom, teker haza. Ivatalanított cica, az ilyen jellegű ösztönök nem hajtják.
2023. jan. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
67%

A következőt bent tartanám.

Lehet még macskabiztos kerítést csinálni, hogy ne menjen ki a kertből, vagy nem kell macskát tartani.


Nézzük a mérgező szemszögét :


Nem tudja használni a kertjét.

Nem ültethet semmit, mert random kóbor macskák kihempergik/telefossák a veteményest.

Telesz4rják a kertet. Nincs is jobb, mint nyáron egy adag friss macska sz4rra rámenni fűnyíróval. Főleg ha nincs is macskád.

Megölik a madarakat. Nem lehet itatót/etetőt kitenni szerencsétleneknek mert csak könnyebben levadásszák őket.

Nem lehet kerti tavat tartani miattuk.

Lehugyozzák a kerti bútorokat.

Betegségeket terjesztenek; bolhák, leukózis meg mi egyebek. Ha van az illetőnek benti macskája költsön csak gyógyszerre, oltásra több tízezret a kinti kóbor rühes korcsok miatt.

2023. jan. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
26%
Sorházban élünk, tudtommal csak az egyik oldali kerítés a mi tulajdonunk, a másik oldali már a szomszédé. Hogyan emeljek ide bármit, amin nem tud kimenni a macska? Egyébként a garázs falán felmászott a 3 méter magasban lévő ablakpárkányra a földről, segédeszköz nélkül. Ezeket szerintem lehetetlen megállítani. Madarat meg nem kell etetni olyan helyen, ahol van macska, ennyire egyszerű. Ennyi erővel sajnáljátok és mentsétek meg a szarvasokat is a nagyobb testű ragadozóktól és a vadászoktól. Ez az élet rendje, szerintem sokkal több madár pusztul el emberi hülyeségben, mint amennyit évente megeszik egy-egy macska. Az meg, hogy átjár a szomszédba és odapiszkít.. A szomszéd fája meg átlóg hozzám és én metszem/gereblyézem a sajátomon kívül az övét is. Fifty-fifty, nem tudom sajnálni.
2023. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
41%

#20

A te macskádat nem sajnálnám ha elkapná egy kutya. Ez az élet rendje.

2023. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!