Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet egy 1-2 hetes...

Hogy lehet egy 1-2 hetes kiscicat felnevelni az anyja nelkul? Milyen tejet kell neki adni? Hogyan lehet elerni h ne nyavogjon folyton?

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 08:46
1 2
 11/12 lacikaaaaa ***** válasza:
100%

Épp tegnap olvastam, hogy sokak feles tejet adnak a cicáknak az-az fele víz,fele tej,ez hülyeség mert a macska teje zsíros és ezért épp hogy tejszínnel kéne keverni azt.De a tehéntejtől sem lesz baja mondjuk szerintem házit vegyél az mégiscsak egészségesebb.Gyógyszertárban lehet kapni üvegre való cumit ilyen sárgás-barna színű.azt ha felerősíted egy üveg szájára akkor abból tud majd szopni.Bár kicsit nagy egy ilyennel,álltalában kiskutyát,bárányt,kecskét etetnek de hátha megfelelő lenne.Párszáz forintot megér.

Ügyelj a megfelelő folyadékszintre,és a rendszeres táplálásra.(ne össze vissza etesd hanem meghatározott időnként)Kicsit kellemetlen de éjszaka is meg kell etetni ugyan úgy mint 1 kisbaba ő is éhes olyankor már.

Szorítok a cicusért.

2010. okt. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy regibkerdes, de talan hasznos lehet a valaszom. Mi akkor talaltunk egy kiscicat, amikor meg a kordokzsinor is rajta volt, es meg ugy mond eleg friss allapotaban volt(3-4) napos lehetett. Mi onnantol kezdve neveltuk a mienket. 2,8as tejet kapott, egy kis szepcseppes uvegbol kapta, pontosabban nekj kellett szopni belole. Langyos, vaniliacukros volt a tej. Nagyon szepen cseperedett, eleonte 1-2 orankent evett kevesebbet, majd ahogy az etetes szama csokkent, a mennyiseg ugy novekedett. Mindig anyit kapott, amennyit kert. Sikeresen felneveltuk, eleteros ois macsek lett, nagyon ragaszkodo. Talan az egyetlen hatranya a dlognak( nekem annyira nem hatrany, mert nagyon imadom) hogy sokszor rajtam alszik el, es meg igy 6 honaposan is szopja neha a polom. De semmire nem cserelnem, nagyon halas mindenert. :)
2015. nov. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!