Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudok felnevelni egy...

Hogyan tudok felnevelni egy süket kiscicát? Taníthatóak illetve hogyan tudom hívni, meg figyelmeztetni?

Figyelt kérdés

Nem saját cica ellése, hanem az utcán találtam és felhoztam a szakadó esőből (kb 1 hónapos lehet). Elvittem orvoshoz, kiszedték a kullancsot és minden rendben volt, amíg itthon rá nem szóltunk mert rágta a kábelt. Nem figyelt, hangosabban, majd rákiabáltam.

Nem történt semmi. Ugyan úgy rágta. nem hallotta. Mindent megpróbáltunk de tényleg nem hall semmit. :( De szeretem és fel szeretném nevelni. De hogyan?


2009. jún. 13. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Nagyjából ugyanúgy, mint egy jól halló kiscicát. Talán még kresz-biztos is lehet, mert a cicák előbb körüln éznek, mikor átmennek az úton. A látószögük 285 fokos! Azért vigyázz rá, mert pld. egy kutya acsarkodását nem hallja meg és elkaphatja. Próbáld a lakásban tartani, úgy a legbiztosabb. A macskáknak semmi szükségük a kinti kóricálásra.
2009. jún. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem ezzel nem győztél meg, hogy nem hall semmit, valószínűbb, hogy csak annyira lekötötte a kábelrágás, hogy fütyült rátok. Egy macska különben sem érti, hogy "ne rágd a kábelt!", még hangosan sem, nem rászólni kell, hanem felemelni, és arrébb tenni. Ilyen módon minden macska süket, az enyémnek is visíthatok, ha éppen játszik valamivel, a konzervnyitó neszét viszont a lakás másik végéből is meghallja. Ha aggódsz a hallása miatt, dokihoz vidd, ő meg tudja állapítani, hogy van-e baj. Vagy amikor épp szunyókál, csettints a feje mögött, ha hallja, hegyezi a fülét vagy odafordul. Mindenesetre az, hogy egy pici cica játék közben nem figyel arra, amit mondasz, semmit nem árul el a hallásáról.
2009. jún. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát nekem volt süket macskám de ugyanúgy neveltem mint a többit,1x ütötte el kocsi,jó akkor sem totálba kapta csak egy picit a popsiját,de az is azért mert hülye fejjel tüzelt és hát nem nagyon figyelt.10 évig élt amúgy egyszer sem volt semmi baja:)
2009. jún. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen az alvásos módszert már kipróbáltam. Ráordítottam amikor aludt. Meg se rezzent. Viszont a másik macskám az annál jobban a falon volt. Igen orvoshoz fogom vinni csak most nincs mert elutazott. Hónap végén kezdődnek az oltásai. Akkor biztos viszem. :D Én leginkább attól félek, hogy a nagy macskám berág rá, mert látom hogy figyelmezteti dolgokra, de nem reagál. Lehet belőle baj? Elfogadja?
2009. jún. 13. 21:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Majd csak rájön a másik, hogy nem hallja, ilyen. Nekünk is van süket macskánk, ott inkább ő rág be, mert ugye nem hallja, ha a másik megy hozzá játszani, és majd szívbajt kap mikor egyszer csak ráugrik valaki.

Ugyanúgy nevelheted, csak mivel kicsi, jobb lenne csak bent tartani, a mi süketünk már felnőttnek süketült meg, gondolom ő már addigra megtanulta a veszélyeket odakint, amit egy süket kis cica csak a saját kárán tudna, és az nagyon veszélyes. Én mindenesetre nem szívesen engedném ki, ha mégis akkor csak úgy, hogy előtte hosszú ideig lakott bent és nem ment ki, majd csak apránként felügyelettel, mert ugye nem tudod visszahívni. A halló macskánkat sem engedtük ki mikor hozzánk került, késő nyártól tavaszig nem mehetett ki, mert futott ki az útra mindenfelé, most meg már rendesen viselkedik, nem olyan szeleburdi.

Ami fontos, ne "ijesztgesd" hátulról, lehetőleg simogatással is úgy közeledj hozzá, hogy lásson téged, különben nagyon megijed. A mienk néha szemből sem látja, ha közeledünk, mert épp nagy mosdásban van és nagyon megriad, ha "hirtelen" ott vagyunk előtte.

2009. jún. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!