Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most hoztam haza az orokbeogad...

Most hoztam haza az orokbeogadott cicat, hagyjam, hogy bujkaljon?

Figyelt kérdés
Elbujt a mosogep moge, nem eszik, nem iszik. Nem tudom, hogy ilyenkor mi a jo? Hagyjam beken? A furdoben van, ott van az alom, a viz, kaja is. Vagy probaljam kicsalogatni jutifalattal?
2023. jan. 14. 17:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd békén, fél, új hely, új szagok stb. Majd megnyugszik és előjön magától.
2023. jan. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd beken, ne piszkald. Par nap, de lehet akar 1-2 het is, amig bujkalni fog, de ez nem problema. Kozeleben legyen alom, viz es kaja, ennyi a lenyeg. Majd megtorik a jeg :)


Amikor en hazahoztam a macskat, akkor 2 napig nem evett es 3 napig nem kakilt. Pisilni is csak 24 ora mulva ment el ejszaka, addig tartogatta. Orvost hivtam, azt mondta, ennyi meg belefer. 3 nap utan pedig evett-ivott-hasznalta az almot rendesen es mar elojott, de azert meg laposkuszasban kozlekedett, felt. Kb 2 het volt, mire teljesen felengedett.

2023. jan. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Majd megbátorodik. Hagyjad :) boldog cicás éveket kívánok!
2023. jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jajj, kis szegeny, ugy sajnalom. 18 macskaval alt egyutt, remelem azert majd megszokik itt. Koszi a valaszt!
2023. jan. 14. 17:12
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne zaklasd. A vizet naponta cseréld, és figyeld, hogy mennyit eszik. Két nap után szólni kell az állatorvosnak, vagy a menhelynek ahonnan hoztad. Remélem nem lesz szükség rá. A cicók nagyon érzékenyek a környezetváltozásra. Szépen lassan szokjon hozzád. Ha ott vagy, ne figyelj rá, csak beszélj hangosan, kommentáld amit csinálsz, hogy tudja, nincs mitől félnie. Ne nézz rá az elején és ne akarj hozzáérni. Majd ő lépni fog.
2023. jan. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hagyd békén, had ismerkedjen a lakással. Tegyél ki neki enni és inni, megtalálja, ha szomjas lesz vagy éhes. Várd meg, amíg magától elkezd kiváncsiskodni.
2023. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Most csak azt nem tudom, en hogy fogok este furodni, mivel a mosogep a kad mellett van :-D
2023. jan. 14. 17:34
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A mienk 4 napig nem jött elő a szekrény mögül. Éjjel persze igen, mert a kikészített kaja reggelre elfogyott, és az almot is használta, de mi 4 nap után találkoztunk vele először. Persze mi is nagyon izgultunk, de azóta tudom, hogy ez normális, türelemmel ki kell várni, hogy feloldódjon. :)
2023. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Darius- ***** válasza:
48%

Vedd magadhoz és simogasd, ugy hamarabb baratjaként tekint téged és késobb félni sem fog, mert tudja nem bantod.

Amikor az enyém hozzam kerult-mert ugye én az utca kozepén szedtem ossze- ugyanigy elbujt eleinte. Tobbszor eloszedtem a szekrény alol és simogattam, egy nap mulva mar evett rendesen és kozeledett (addig nem engedtem ki) és mar ott tartunk lassan 2 honapja , hogy velem alszik.

2023. jan. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy jo otlet-e eroszakosan hozzaerni, nem traumatizalna meg jobban? En varnek par napot inkabb, hatha kicsit oldodik magatol.
2023. jan. 15. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!