Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine Coon cicák természetére...

Maine Coon cicák természetére lennék kíváncsi, akiknek van ilyen cicájuk?

Figyelt kérdés
Elolvastam már róluk sok mindent, de én saját véleményekre lennék kíváncsi, a természetükre, és a szőrzetük ápolása is érdekelne.
2023. jan. 18. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Hát ilyen hóbortos természetűek. Én a szőrzetüket csak le szoktam tolni nullás géppel, nem bonyolítom túl.
2023. jan. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

#1 🤣🤣🤣

Szarrá van pontozva, de hatalmas trollkodás, nekem feldobta az estém :D

2023. jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Xd
2023. jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk volt, már elhunyt. Olyan volt mint egy bébisárkány. imádtuk.
2023. jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4.Az milyen?:)
2023. jan. 19. 12:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyéves kandúrunk van, nagyon izgága, eleven, játékos volt kb 8-9 hónapos koráig, nem volt egy perc megállás sem, napi minimum másfél-2 órát kellett vele játszani (labdát dobálni, lézerezni), pedig a másik cicával is szórakozott sokat. Aztán fokozatosan picit lenyugodott, de most is aktív, mindennap sokat futkározik, kergetőznek.

Mindemellett HISZTIS :) de komolyan, olyan drámai nyávogást tud rendezni, ha épp éhes, mintha hetek óta nem evett volna és nincs olyan, hogy majd félóra múlva kapsz, nem, neki most kell azonnal. Illetve ha unatkozik, akkor is nyávog és amúgy is nagyon beszédes, sokat csiripel.

Szóval ha nincs sok időd rá és pláne ha egyedüli cica lenne, nem ajánlom. Igényli a testi-szellemi lefárasztást és nagyon embercentrikus is, mindennap jön, ránk fekszik és KELL legalább fél-egy órát simogatni, mert egyszerűen levakarhatatlan.

A szőrével alapvetően nem kell nagyon sokat foglalkozni, kb heti egyszer ki szoktuk fésülni neki, akkor sem gubancos, csak az elhalt szőrszálak jönnek ki, egyébként szépen karbantartja magának. Ami szívás, az a feneke környéke, gyönyörű loknik voltak ott neki, de sajnos nem egyszer lekakálta (szerintem beleült az alomba) és gondolom, ahogy saját magának megpróbálta letisztogatni (megfürdetni persze nem lehetett, óriási hisztit vágott le), összecsomósodott. Ezeket sajnos le kellett vágni, nem lehetett kibontani és nem is hagyta.

Illetve ehhez kapcsolódik, hogy az alomhasználati szokásai sokszor az őrületbe kergetnek, mert a kakit legtöbbször egyáltalán nem kaparja el maga után, egyszerűen csak otthagyja. Nem tudom, mi lehet az oka, napi szinten takarítjuk, van szilikonos és csomósodó is, mindkettőt szívesen használja, a pisit el is kaparja, de a kakit nem.

De azért szeretjük :) szerintem csodálatos fajta, nemcsak a külseje gyönyörű, hanem bámulatosan intelligens, tanulékony cicák is, a miénk pl teljesen magától megtanulta visszahozni az eldobott labdát.

2023. jan. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4es voltam. hát szó szerint olyan kis házsártos volt de közben meg elvárta hogyha az egyik fülét megvakartam akkor a másikat is, és csúnyán nézett ha túl hamar hagytam abba. Harapott (finoman) ha nem tetszett neki valami. A színe is olyan volt mint egy sárkánynak.
2023. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nekem is volt mc-m, játékos és bújós volt :) Ödön volt a neve.
2023. jan. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat!:)

Egy négy éves perzsa cicám van, mellé szeretnék egyszer egy Maine Coon cicát.

2023. jan. 20. 11:16
 10/10 Catfan2 ***** válasza:
A maine coonok örök fiatalok rettentően játékosak és a "legkutyább cicák"
2023. ápr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!