Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel etessem a macskáim?

Mivel etessem a macskáim?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ki mivel eteti a cicáját? Úgy tapasztalom a sima tápot nehezen eszik meg.

Kerlek írjátok ötleteket, márkákat, kajákat amik beváltak nektek💞



2023. jan. 20. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Hússal
2023. jan. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Hány évesek? Ivartalanok, bentiek?

Én a Smilla márkát tudom ajánlani, lehet rendelni pl zooplusról. Egész jó minőségű, ahhoz képest olcsónak számít. Van kölyökmacskáknak, felnőttmacskáknak, benti macskáknak ... való száraztápjuk.

Egy jó fajta táp elég egy macskának, nem kell konzerv, alutasakos (ezek csak rontják a fogait).

Hússal nem elég etetni, abban nincs meg a kellő mértékű tápanyag. Persze azzal is lehet, de utána kell olvasni, meg kell tanulni, mert sok szabálya van a hússal etetésnek.

Kitkat, whiskas és társait, amiket boltokban lehet venni, felejtsd el, mind rossz és túlárazott, egészségtelen, tele cukorral, színezékkel...

2023. jan. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Applaws… és vele egy karegóriás vagy ennél jobb tápok. Klasszikus táp okozta betegségeket az ilyen tápokkal jó eséllyel elkerülöd, ezzel tizen/százezreket megspórolva 6-8 éves kor után is. Ezek tartalma javarészt hús, nem színezett nem ízesített, jobban is kelti fel a figyelmét mint a Whiskas, ha mindig ezt kapta, vagy nem volt választása ha eddig rosszul volt etetve (ha nincs más, akkor megeszi aztán rákap).

Amióta Applawsra váltottam kb nem is eszik mást. Kiegészítésnek nyáron szoktam adni gagyi nedveset, igazából annyi rossz belefér, én is eszek néha chipset, de alig akarta megenni ezeket a “neves” de gagyi nedveskajákat. Azért szoktam adni mert néha elfelejt inni 🤣 .. drágát meg nem akartam venni, itt nincs nagy eltérés (alutasakos) pl egy Brit premiummal szemben, alusból az sem jó. Úgyis víz az egész.

2023. jan. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kinti cicusok, kisebb koromban születtek, de amíg szüleimmel lakom nem lehetnek bentiek.

Applaws táp mellé nem kell vásárolnom semmit?😊

2023. jan. 20. 18:18
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is hússal.

Nekik az a természetes.

Csirke a kedvencük: nyak, szárny, zúza, szív, máj.

Meg sprotni(apróhal, LIDL-ben kapható).

Néha egy tojássárgáját is szívesen elnyalogatnak.

Természetesen mindezt nyersen.

Így eleget rágnak és minden tápanyagot megkapnak.

Én cicáim is ezeket eszik, jelenleg 10, 13, 15 évesek, teljesen egészségesek.

Az előző 3 is ezeket ette, 18-21 éves korukig éltek és semmi betegségük nem volt, csak szépen elaludtak.

A vérképük is tiszta volt az utolsó évekig.

2023. jan. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Egérrel, fog magának,

Vagy a mai kenyeztetett csak a tápot, konzervet ismerik?

2023. jan. 21. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

#5 akkor inkább BARF menü de macskára szabva… random nem fogja tudni a kérdezö, hogy miböl mennyit, hogyan stb.


Applaws mellé nem kell semmi mert jók az arányok benne.

2023. jan. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Tejbegrízvel!
2023. jan. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Mivel éhesek.
2023. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!