Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lázas a cicám, ugye nincs baj?

Lázas a cicám, ugye nincs baj?

Figyelt kérdés
A cicám nagyon nagyon beteg volt 2 hónappal és 3 hónappal ezelőtt is. Összeszedett minden lehetséges betegséget. Nagyon nagyon sokat foglalkoztam vele és nagyon is a szívemhez nőtt, mint minden állatkám. Ma elvittük beoltatni, mivel amióta nagyon beteg volt én minden este arra gondoltam, hogy csak maradjon egészséges és el is viszem beoltatni, hogy védett legyen ezekkel a brutális betegségekkel szemben. Ma erre sor került. Délután fél 6 körül lett beoltva és úgy 1 óra múlva belázasodott. Fél éves cicáról van szó. Most itt ülök felette, nézem őt ahogyan alszik, érzem ahogy forró, és nem tudom, hogy mit tegyek, és tiszta stressz vagyok. Adtam neki fecskendővel vizet, de nem tudom mit tehetnék még így este…… ugye rendbe jön, és ugye ez normális? :(((

#oltás #állatorvos #cica #Oltott cica #Cica oltás #Lázas cica
2023. jan. 27. 22:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%
Immunerősítőt vitaminokat kapott ? Az való neki nem védőstb bajos vakcina . Itasd fecskendővel sűrűbben , ha jobban lesz pate konzerv kisse higitva vízzel.
2023. jan. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Leukozisra teszteltek? Ha nem, kene.
2023. jan. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg oltás után lehetnek lázasak levertek az állatok is sőt allergiásak is lehetnek bizonyos oltóanyagra.

Azt miből gondolod, hogy lázas?

Mértél lázat neki?

A cicák testhőmérséklete38,6 °C és 39,4 °C között van. E fölött már állatorvosi beavatkozást igényel, ha úgy látod, hogy nincs jól vidd el egy ügyeletes állatkórházba.

2023. jan. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
No most még jobban stresszelek te jó ég 🥺😭 amikor beteg volt, akkor én adtam neki mind a kettőt, már beszedte őket. És mindig minőségi tápot kap. Nem volt tesztelve leukózisra, nee.
2023. jan. 27. 22:11
 5/18 A kérdező kommentje:
Már elvittem volna, ha lenne bárhol itt 40km-es körzetben, de sajnos nincs. Állatorvoshoz is direkt messzebb hordom, mert a városba és környéken sajnos nincs normális állatorvos. Onnan tudom, hogy érzem, hogy meleg, bágyadt és száraz az orrocskája.
2023. jan. 27. 22:14
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Holnap reggel vidd orvoshoz. Ne várj vele tovább, mert egy fél éves cicánál, aki eddig is betegeskedett, ez nem játék.
2023. jan. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Jelenleg alszik, amikor haza értünk akkor is alukált, picit rezgett is. Már nem rezeg, felkelt, volt enni, pisilni, adtam neki fecskendővel vizecskét, és vissza behoztam magamhoz aludni, de szerintem egész éjjel fent leszek és figyelem őt. Egyébként benti cicáról van szó.
2023. jan. 27. 22:17
 8/18 A kérdező kommentje:
S ha reggelre rendben lesz, akkor is vigyem el? Mivel az állatorvos 40-50 percre van innen + haza út és ő nem szeret utazni :(( stresszes neki :(( viszont az állatorvost mindenképpen fel fogom hívni holnap reggel
2023. jan. 27. 22:19
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Én ezt a fecskendőzős itatást elfelejteném. Nem segítesz vele, ennyi idő alatt nem hal szomjan a macska, de rizikóztatod azt, hogy félrenyeljen. Legyen neki elérhető helyen víz. Mentett cicáknak, akik le vannak gyengülve/nem esznek jó tud lenni a folyékony/krém állagú jutalomfalat, ha van otthon ilyen. Esetleg Calopet paszta, bár gondolom azt nem tartasz otthon.

Macskakaját nyomkodd szét villával, hogy könnyebben ehető legyen, hátha több kedvet érez rá úgy, ha nincs más, de ne tömd a macskát semmivel. Holnapig nem lesz baja.

Ha nem méred a macska lázát, csak kézrátétellel mondod, hogy lázas, akkor a helyedben mindenképp elvinném holnap reggel állatorvoshoz, mert a nem túl magas lázat/hőemelkedést nem fogod tudni tapintani. Ráadásul ha annyira lázas, hogy azt érezni, akkor az nagyon magas láz lesz. Jobb potyára elvinni orvoshoz, mint holnap este ásni a gödröt neki.

2023. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem nyomom bele a vizet, szépen lassan adtam neki, azért én tudok vigyázni a cicámra. A folyadék mindig jól jön, főleg ha lázas. Ha holnap reggelre is ilyen állapotban lesz, azonnal viszem az orvoshoz. De kérlek azért ilyet ne írj, hogy áshatom neki a gödröt.
2023. jan. 27. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!