Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lázas a cicám, ugye nincs baj?

Lázas a cicám, ugye nincs baj?

Figyelt kérdés
A cicám nagyon nagyon beteg volt 2 hónappal és 3 hónappal ezelőtt is. Összeszedett minden lehetséges betegséget. Nagyon nagyon sokat foglalkoztam vele és nagyon is a szívemhez nőtt, mint minden állatkám. Ma elvittük beoltatni, mivel amióta nagyon beteg volt én minden este arra gondoltam, hogy csak maradjon egészséges és el is viszem beoltatni, hogy védett legyen ezekkel a brutális betegségekkel szemben. Ma erre sor került. Délután fél 6 körül lett beoltva és úgy 1 óra múlva belázasodott. Fél éves cicáról van szó. Most itt ülök felette, nézem őt ahogyan alszik, érzem ahogy forró, és nem tudom, hogy mit tegyek, és tiszta stressz vagyok. Adtam neki fecskendővel vizet, de nem tudom mit tehetnék még így este…… ugye rendbe jön, és ugye ez normális? :(((

#oltás #állatorvos #cica #Oltott cica #Cica oltás #Lázas cica
2023. jan. 27. 22:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem ezt az egészet rohadtul túl parázod....
2023. jan. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Oltás után lehet normális reakció is. Ha nem megy le a láza, akkor hívd fel a dokit első körben aki oltotta, ha ő azt mondja, vidd be.
2023. jan. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Az nem derült ki, hogy pontosan milyen oltást kapott, és milyen betegsége volt pár hónapja?


Alapvetően amúgy a macskák testhőmérséklete nagyon más benti tartásnál, mint a miénk. Én is hányszor ráparáztam, mikor hozzáértem a sajátomhoz és melegebbnek éreztem. Sose lett semmi baja, valószínűleg túlaggódtam. Persze tudom, hogy egy új állatnál minden kicsit riasztóbb :)


Én annyit tennék egyelőre, hogy figyelném, ha a cicának sincs vele baja, akkor magam mellett tartanám (értsd: egy helyiségben legyetek, hogy ráláss, halld ha bármi baj van), és várnék. Az ő kis szervezetük is hasonló ilyen téren, mint a miénk, nekem is volt anno osztálytársam, aki 3 napig lázasan feküdt egy oltás után.

Hagyd pihenni, és ha nem megy fentebb a láza, és más tünet sem jön elő, akkor szerintem nem lesz gond.

Nyilván ha rosszabbodik az állapota, akkor irány vissza a dokihoz.

2023. jan. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy túlparázom, csak ugye említettem, hogy volt már nagyon beteg, macskainfluenzája volt, ez végig ment az összes cicámon (4-en vannak, 3 1éves és ő a fél éves) . No és ugye először egy olyan orvoshoz vittük, aki csak ránézett és beadta neki az egyik legerősebb gyógyszert (CTP-14) és az egyik cicám nagyon rosszul volt a gyógyszertől, mint kiderült, és azonnal vittem másik orvoshoz (ő mondta hogy ez milyen gyógyszer és hogy nem lett volna szabad ilyet adni ilyen fiatal cicáknak), no és ugye azóta túlstresszelem a dolgokat, mert akkor nagyon rossz volt a helyzet…. Nem ettek, nem ittak, totál híg széklet, szinte csak víz, illetve vér széklet helyett (ez az erős gyógyszer miatt). Köszönöm válaszokat és a nyugtató szavakat, most ez kellett nekem. A cicus pedig itt alszik az ágyamon a lábamnál egy pléden, kicsi vizes vattát tettem az oltás helyére. Figyelem őt minden percben. <3
2023. jan. 28. 00:43
 15/18 NTBS ***** válasza:
Vidd el orvoshoz, az megmondja.
2023. jan. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Első körben hívd fel az állatorvost akit utoljára látott. Mérj lázat a cicánam mondd el mit tapasztalsz és ha azt mondja vidd be, akkor vidd be hozzá. De lehet telefonon is tud tanácsot adni.
2023. jan. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és a nyugtatást. A cicának reggelre semmi baja sem volt, lement a lázacskája. Játszott és hízelkedett, minden okéé! :))
2023. jan. 28. 12:20
 18/18 anonim ***** válasza:

13-as vagyok.

Örülök, hogy minden rendben :) Én sejtettem, hogy valószínűleg csak az oltásra adott reakció lehetett a láz, reméltem, hogy egy kiadós alvás után lemegy majd neki.

Ettől függetlenül általános tanács hosszútávra: ne parázz, de mindig figyelj, és légy résen, hogy időben reagálj, ha valami nem oké. Ha időben elkapod a tüneteket, bármiről is legyen szó, nagy baj nem lesz :)

2023. jan. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!