Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden macska elkezd hajnalban...

Minden macska elkezd hajnalban randalírozni?

Figyelt kérdés

Szeretnék örökbefogadni egyet, de a munkahelyemen lévő macska után az a tapasztalatom, hogy kb. egész nap alszik, aztán hajnali 4-5 órakor elkezd mindennel játszani, borogatni, mászkálni. Másoktól is hallottam már ilyeneket.

Őszintén szólva ez nekem nem lenne annyira kellemes.


Minden macska ilyen? Esetleg ha egy idősebbet választanék az nyugodtabb lenne? Vagy ha éjjelre becsuknám a hálószoba ajtaját és neki meg az előszobában lenne a fekhelye akkor mi lenne? Kaparná az ajtót?


2023. jan. 29. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Hát, szerintem igen, mert ők alapvetően éjszakai állatok. Nekem kettő van, a másfél éves fiatal este 10-11-kor éled fel, amikor mi fekszünk le, és pakol 1 órán keresztül kb. Aztán kora reggel megint. Az idősebb idén lesz 9 éves, ő már annyira nem pattog, de hajnalban ő is felébreszt, vagy ébredek arra, hogy elkezdenek egymással játszani, és borogatnak le ezt-azt. Valamennyire azért felveszik az ember ritmusát, mert az éjszaka nagyobb részét átalusszák.

Idősebb macskával talán valamivel jobban jársz, egy kölyökmacska kva rossz tud lenni, fél éjszaka randalírozik.

2023. jan. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Én fél évig nem aludtam rendesen mikor befogadtuk a macskát. Akkor akármennyit játszottam vele, próbáltam fárasztani, este kezdte az ámokfutást. Éjfél-1 óra táján lenyugodott de hajnali 4-kor már pattogott rajtam az ágyban. Ha becsuktam az ajtót akkor meg a nyávogás miatt nem tudtam aludni. Most kicsit több mint 1 éves és azóta lenyugodott, így hogy nyitva van neki az ajtó elvan magával éjszaka. 5-kor viszont most is jön tapogatni a fejem
2023. jan. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem, nem minden macska kezd el hajnalban randalírozni. A macskák ösztöneik és viselkedésük tekintetében nagyon eltérőek lehetnek, és a randalírozás is függhet a környezetüktől, a nevelésüktől és a fizikai és mentális egészségüktől. Ha a macskád hajnalban randalírozik, lehet, hogy próbálja jelezni, hogy éhes, unatkozik, vagy valami más problémája van, és érdemes lehet megvizsgálni, hogy mi okozhatja ezt a viselkedést.
2023. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek reggel 6ig alszanak.

Akkor szoktam kelni. Van kint nekik kaja, innivaló estére, de általában végig alszanak reggelig, este 8tól. Bengáli és sziámi cicák.

2023. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Kiskorukban még igen, de hamar átveszik az ember napi ritmusát.
2023. jan. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Alkalmazkodnak egy idő után az emberhez, akkor alszanak ők is amikor semmi érdekes nincs nekik.
2023. jan. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekem eddig három cicám volt, egyik sem keltett fel hajnalban, addig aludtak, ameddig én.
2023. jan. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Na a csendes leszavazók megjelentek :D
2023. jan. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Annak a két gyökérnek a lepontozás a hobbija, ne törődj vele.
2023. jan. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg lehet úszni a rajcsúrozást egy idősebb macskával, vagy olyannal, aki amúgy is lakásból jött.

Nekem 5 éves volt a macskám, amikor a terhes gazdája úgy döntött, hogy nem kell a gyerek mellé macska. Ő például már megszokta az emberi napirendet, így soha nem keltett föl éjszaka.

2023. jan. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!