Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális az olyan ember aki...

Normális az olyan ember aki elgázolt macskák képeit teszi fel a közösségi oldalra és az autósokat és a gazdát hibáztatja?

Figyelt kérdés

Több olyan embert is látok a közösségi oldalakon,akik elgázolt macskák fotóit teszi fel a közösségi oldalra és az autóst hibáztatja azért mert elütötte a macskát,valamint a gazdát hogy kint szabadon jöhet mehet a macska.

Vajon a döglött macska fotóját ilyen célból feltenni közösségi oldalakra mennyire "etikus" és mennyire tartjátok jó vagy rossz dolognak?


2023. jan. 29. 12:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%

Az autós nem hibás, sok esetben a féktáv miatt esélye sincs megállni.

A gazda abban az esetben hibás, ha egy forgalmas út mellett lakik és úgy engedi ki a macskát. Nyugisabb környékeken szerintem meg kell adni a macskának a lehetőséget a környék felfedezésére, akkor is, ha annak van valamennyi kockázata.

Az az ember, aki döglött macskák képét posztolja az nem egészen normális. Meg lehet oldani ezt másképp is, leírhatja a pl.színét, hogy mi történt, a gazda pedig ha a macska eltűnik össze tudja rakni a sztorit a szétmállott holttest nélkül is.

2023. jan. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Törvényi kötelezettséged az állatodat, tök mindegy mi az, kerítésen belül tartani. Sétáltatni is pórázzal lehet csak.

Vezetésoktatáson mindig elmondják, hogy macska miatt ne nagyon állj meg. Többnyire mire megnézed, hogy nem-e jön mögötted egy nagyobb jármű, ami nem tud megállni hirtelen, már elütötted a cicát. Ha meg nem nézel szét, akkor meg lehet megállsz hirtelen, és belédmegy hátulról a kamion, mert az nem áll meg olyan hirtelen. Annyit meg nem ér, hogy minimum két ember legyen életveszélyes helyzetben.

Én speciel ha elhagyatott kisutcában vezetek, lassan, akkor azért nagyon figyelek az önsétáltató állatokra, rájuk dudálok, megállok. Ilyenkor azért el tudom kerülni a balesetet, de forgalmasabb utakon, nagyobb sebességnél nem sok esélyem van rá.

2023. jan. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%

Semmi értelme nincs feltenni. Akinek nincs annyi esze magától, hogy tudja, hogy egy kijárós macskára 1000 veszély leselkedik, az nem fogja felfogni.

Ha nem vasalják ki, akkor megmérgezik, elkapja egy kutya, eltűnik, megkínozza valami elmebeteg.


Egyszerűbb mást hibáztatni, mint beismerni, hogy idióta volt és tulajdonképpen ő nyírta ki a saját macskáját.


Egyébként a 70-esen rendszeresen vannak elütve macskák.

Nem 40-es tempóval közlekednek ott, hogy ki lehessen kerülni. Kétsávos autóút külterületen, 0 közvilágítással.

Se satufékezni nem tudsz, se kerülni ha kiugrik eléd valami, mert vagy telibevernek hátulról vagy frontálisan karambolozol és tuti kinyírsz másokat.

2023. jan. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Kresz oktatáson direkt tanították, hogy macskákért nem satuzunk. Pedig személyesen tudom, hogy az oktató is imádja a macskákat, de nem veszélyeztetem az életem (meg a mögöttem levőét) egy állatért. Még a sajátomért sem tenném, ha választani kéne, nemhogy egy random barom macskája miatt, aki nem tudja kerítésen belül tartani.
2023. jan. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha választanom kell h árokba hajtok v elütöm a macskát, egyértelmű a válasz... az autós nem hibás, szerencsétlen baleset. Három macskám van, nekem nem kell tartanom az autóktól, sem mérgezéstől sem semmitől, mert van annyi eszem h bent tartom őket ha már nincs macskabiztos kerítésem ( igen ez egy létező dolog!!!)
2023. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Elrettentő példának megfelel, hátha van akire hatással van és a későbbiekben ha lesz bármilyen állata, jobban odafigyel rá. Amúgy valóban nem szép látvány, de attól még megtörtént a baleset, meghalt egy házikedvenc, és jobb ha mindenképpen látja ezt a kedves “gazdi” hogy tutira szarul érezze magát. (Már ha meghatja valamennyire…)
2023. jan. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

1. a gazdinak kötelessége a macskát, tyúkot, kecskét, kutyát hörcsögöt etc a telkén BELÜL tartani

2. hogyha átrohan a macska előtted, akkor sajnos vagy sikerül rálépni a fékre, de ha hirtelen vág be, elütöd

3. BÁRMIT elütsz, amire nem vagy felkészülve, legyen az egy állat vagy egy, a semmiből (a neki tilosban) eléd rohanó gyerek

2023. jan. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én biciklivel is majdnen elütöttem egyszer egy macskát. Egy parkoló kocsi mögül ugrott ki közvetlen elém. Elestem, ő meg elszaladt.
2023. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!