Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor lesz már vége ennek,...

Mikor lesz már vége ennek, hogy az emberek Istent hibáztatják, Isten meg az embereket? Mindenki mindenkire mutogat, mégsem bölcsebb a mindenható sem.

Figyelt kérdés

A sàtàn is Istenre,Isten is a sàtànra...de nem kéne az alkotónak bölcsebbnek lennie?

Isten nem làtja hogy a hiba nàla van ha mindenkit maga ellen fordit?



#Isten #ember #bölcsesség #Hibàztatàs #sàtàn
2014. nov. 10. 03:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne I-tent összekeverni egyes emberekkel, még "hatalmasokkal" se. :)
2014. nov. 10. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt hittem egy jó kérdés.

De nem, lám, már a 2. mondatbanszidni kezdted az Örökkévalót.

"mégsem bölcsebb a mindenható sem"

Ezt a megállapítást akkor tudod tenni, ha a Mindenható Örök felett vagy. Hát így van ez, ilyen nagy emberek járnak kérdezni-felelni a gyakorira:D

2014. nov. 10. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Kedves kérdezö


Gondolom nagyon becsületes ember vagy, eleged van a sok igazságtalanságból amit magad körül látol.


Most megírok neked valamit, nem tudom, hogy halottál-e már róla.


Ez a gonoszság, igazságtalanság amit látunk, még egy ideig fog tetözödni.


Már idéztem a napokban többször is a Jelenések 11:18-at.

Ha van Bibliád, kérlek keresd ki. Ott elolvashatod, hogy Jehova Istennek meg van pontosan határozva az idö, amikor véget vet véglegesen a gonosznak.


A mindenható hidd el, hogy bölcsebb mint mi emberek. Mi csak a mi magunk emberi sajnos "rövidlátásunk" alapján itéljük sokszor a dolgokat. Sokszor nem fogjuk fel hirtelen tett döntéseink következményét.


Hogy miért írtam neked, hogy a rosz még jobban fog tetözni? A Jelenések könyve 12 része leírja a mennybéli háborút, mikor Jézus Krisztus és angyalai kivetették a Sátánt és démonait a mennyböl. Ezek most itt a Föld körül hatnak az emberiségre. És kegyetlenek, képzelj el egy dühöngö mérges "vadállatot", mely tudja, hogy a végét tapossa.


Te is én, nem vagyunk nekik teljesen kiszolgáltatva. /Sátánnak és démonainak/. Nem muszály hogy hagyjuk, hogy a roszra befolyásoljanak. Arra nincs tehetségük, hogy megöljenek minket, de tudnak uszítani, de csak azokat, akik hagyják magukat.


Söt a 2.Korintus 4:4 szerint a Sátán "megvakítja a hitetlenek elméjét"... de csak azokét, akik hagyják magukat.


Isten nem fordít bizony maga ellen senkit sem. Csak azokat, akik éppen ezzel a gonosz Sátánnal és démonaival hagyják magukat elvakítani.


Akik sokat olvassák esetleg a bulvárt, vagy a hamis vallásos tanonokat, vagy magukévá teszik a gyülölködös gonosz emberek nézeteit.


A teremtö Isten nagyon szép jövöt készít neked is. Rajtad múlik, hogy elfogadod, vagy nem.


Azt is tudja, miért engedte meg a Sátán uralmát ilyen sokáig /de nem örökké/


Ha van még a témához kérdésed, nyugodtan írhatsz nekem privát is, ritkán térek vissza a kérdésekhez :)

2014. nov. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
üdv, a biblia szerint nemsokára vége lesz. ha 2, egymásnak ellentmondó állítás van, általában csak az egyik igaz. Isten igazságossága nem engedi meg, hogyha megígért valamit, azt ne tartsa be, még akkor sem, ha az egyszerűbb, és kényelmesebb lenne, mert az hazugság lenne. a Teremtő pedig nem hazudhat. :-)
2014. nov. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedből az jön le, hogy nem érted az alapszituációt. Isten nem hibáztatja az embert, hanem visszavásárolta a Sátán uralma alól a tulajdon Fia Vére árán, és eltörölte a bűneit. Ez a váltságdíj és engesztelés azonban csak azok életére vonatkozik, akik érvényesítik önmagukra nézve, ahogyan egy kormányrendelet által nekünk ítélt járandóságot is magunknak kell hivatalosan megigényelnünk ahhoz, hogy akár egyetlen fillérből részesüljünk. Ráadásul, ahogyan a fenti példában is szokott lenni határidő, ami után már nem lehet hozzájutni a korábban felajánlott lehetőséghez, így van ez Jézus Krisztus engesztelő áldozatával is. Ha lecsúszol róla, akkor az végleges. Ezért jobb, ha igyekszel, mintha megelégednél féligazságokkal, részigazságokkal vagy akár hazugságokkal.
2014. nov. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Én megvédem Istent. Megvan az oka, amiért nem látja.

Egy egyszerű ok: nem létezik. Én nem hibáztatom érte. Ti is fogadjátok el olyannak, amilyen, nem létezőnek.

2014. nov. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Bibliabol vilagosan kiderul, hogy csak az emberek hibaztatjak Istent, O nem hibaztat minket.

Jakab 1: 13 "Senki ne mondja, amikor próba alatt áll:+ „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit."

Job 34:10 "Távol legyen az igaz Istentől, hogy gonoszul cselekedjen,

És a Mindenhatótól, hogy igazságtalanul járjon el!"

Es hogy mikor lesz vege? Jehova tudja a legjobban, hogy mikor van a megfelelo ido, hogy megszuntesse a problemakat. A Bibliabol tudjuk, hogy mar most az utolso idoben elunk, tehat mar nincs sok hatra.

2Timoteusz 3:1-5 "Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban+ nehezen elviselhető, válságos idők lesznek. 2 Mert az emberek önmagukat szeretők lesznek, pénzszeretők, önteltek, gőgösek, káromlók, szüleik iránt engedetlenek, hálátlanok, illojálisak, 3 természetes vonzalom nélküliek, olyanok, akik nem készek semmilyen megegyezésre, rágalmazók, önuralom nélküliek, vadak, a jóságot nem szeretők, 4 árulók, keményfejűek, büszkeségtől felfuvalkodottak, inkább gyönyörszeretők, semmint Istent szeretők, 5 akiknél megvan az Isten iránti odaadásnak egy külső formája, de erejére nézve hamisnak bizonyulnak; és ezektől fordulj el."

2014. nov. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!