Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nőstény macska fúj a gyereké...

A nőstény macska fúj a gyerekére és ellenségeskedik vele, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Lefialt a macska és egy kicsi meg lett hagyva nekünk, a többit elajándékoztuk. És ugye mikor elég idős már a kicsi, akkor az anyja nem engedi tovább szopni és agresszív lesz vele. Morog rá, fúj, odacsap meg ilyenek, néha ha én is felemelem ilyenkor akkor felzaklatott hangot ad ki meg fújtat, de a simogatástól megnyugszik. Mit lehet tenni hogy javuljon a kapcsolat a két állat között? Az idővel javul?

2023. febr. 1. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem biztos hogy az övé nem?
2023. febr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Idővel el is fogja zavarni onnan.

A macskák területvédő állatok, a növekvő kölyke potenciális területfoglaló. Ha ellentétes neműek, akkor azért is fogja elzavarni, hogy ne vele szaporodjon.

2023. febr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Most választja le ez normális viselkedés. Az viszont nem biztos hogy az anya meg fogja tűrni a területén a kölykét.
2023. febr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Altalaban ez amugy atmeneti, de persze van, hogy nem jonnek ki egymassal soha.

Legyen ivartalan az anyuka es a kolyok is, amint lehet. Ez viszont sokat segithet.

2023. febr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ivartalanítod őket valamennyire fog javulni de sose fognak bújni egymáshoz. Legalábbis nálunk ez van. A fiúk bújják egymást meg a lány is a fiút de a lányok nem szeretnek egymás közelében lenni. Akár anya-lánya, akár két lány tesó. Ha az egyik rajtam fekszik és a másik oda akar jönni de meglátja hogy ott van a tesója rá fúj és elszalad 😂

Néha zavarásszák egymást de sose verekednek komolyan

2023. febr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell szokják egymást. Az anyja most választja le, mint kölyköt, most válik ivarérett idegen macskává. Ajánlom az ivartalanítást, sokkal nagyobb esély lesz köztük ezután egy normális cica kapcsolatra.
2023. febr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
volt anyacicánk,akinek a kisfia megmaradt.de az egész életében szopott,ha tehette.3 évig élt a kisfia,elütötték szegényt.Ha voltak neki kistesói,ő is befeküdhetett melléjük szopni,azon kívül soha,de mindig együtt pihentek.A kistesók közt feküdt,amíg anyuka kisétálta magát...szoros kapcsolat volt,ha megtalálom a fotót elküldöm neked.
2023. febr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát nálunk is a kismacska kandúr, és gondolkodtam hogy ivartalanítani kellene. Azért tartottuk meg mert volt a nősténynek egy testvére és sajnos elütötték nemegész egy éve... És ha már megszoktuk a kettőt akkor maradjon egy hasonló megint. És valóban igaz amit írtatok, a két nőstény testvér nemnagyon tudott kijönni egymással, féltékenyek voltak ha egyiket símogattam, meg ha elmentek egymás mellett akkor hadonásztak egymás felé, de sosem veszekedtek. Azt gondoltam, hogy nem lesz olyan már mint kiscica korában, tehát hogy nyalja meg keresse, de azért jólenne ha nem idegbetegeskedne az anyuka ha felbukkan a kicsi. Van egy kistermetű kutyánk, azzal jóban van a kandúr kismacska, együtt is alszanak de reménykedek hogy anyuka is megnyugszik. De valamiért félek az ivartalanítástól... Nem tehet kárt ez bennük? Hiszen nekik is benne van az ösztönükbe hogy szaporodjanak, ha ezt megvonom tőlük nem züllenek, lustulnak el?
2023. febr. 1. 19:15
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj ivartalanod, ha a kölyök felcsinalja az anyát akkor beteg kiscicák fognak születni. Emellett kevesebbet fog kóborlni mert nem hajtja majd a vére és jobban kijon majd az anyjával.
2023. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
sose tapasztaltam ilyet hogy az anyját felcsinálná a macska.Nem bezárva élnek és nem hülyék...
2023. febr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!