Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog folyamatosan?

Miért nyávog folyamatosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 8 hónap körüli, benti, (még) ivaros fiú cicáról van szó. Egész eddig semmi gond nem volt, jó kis napi rutint alakítottunk ki. Reggel es este séta, napközben sok játék, illetve saját magát is szépen lefoglalta a játékaival vagy a lakás átrendezésével. Délután szundikál pár órát es eddig az éjszakákat is szépen végig aludta.

Viszont az utóbbi egy-két hét maga a pokol. Egyedül egyáltalán nem játszik már, helyette fülsíketítő nyávogásba kezd, többnyire a bejárati ajtónál, de random a lakás különböző pontjain is. A legrosszabb, hogy éjszaka is ezt csinalja, már alig bírok aludni tőle. Arra gondoltam, hogy talán az ivarosság miatt lehet (?) amennyiben igen, az ivartalanítással megszűnik ez az új hobbija is? Vagy mi más oka lehet még?

Naggggyon nehéz ez így, rengeteget foglalkozom vele, de ahogy mást csinálnék, kezdi ezt az egészet.

Előre is köszi!


2023. febr. 19. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

"(még) ivaros fiú"


Itt a gond, menne csajozni. Ivartalanítás után le fog nyugodni. Kérj időpontot minél előbb, mert lassan jelölni is fog, ami irtó büdös.

2023. febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Ivartalanítás
2023. febr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként ne húzd el sokáig mert különben sok rossz szokás alakulhat ki, főleg a büdös húgyozás
2023. febr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor jól sejtettem, köszi! Holnap hívom is az állatorvosunkat.
2023. febr. 19. 18:14
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
Még szép, hogy nyávog, hisz macskusz.
2023. febr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Minél előbb ivartalanítás.
2023. febr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

#5:

Értelmes, segítőkész válaszra nem futja?

2023. febr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Csak a kérdést olvastam, a cica nemét és korát, meg azt hogy persze nincs ivartalanítva. A többi úgysem érdekes. A nőstényeket hívja. Ilyenkor ezerrel tüzelnek már, ezt nyilván hallja is kintről, meg a saját hormontermelése is az egekben van már. Jobb, ha most nagyon figyelsz rá mert ilyenkor még az 5. emeletről is simán kiugranak. nehogy rossz vége legyen.
2023. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kanos.
2023. febr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, figyelek. Ha tudtam volna, mar elobb beterveztem volna az ivartalanítást, csak a doki a legutobbi oltás alkalmával azt mondta, hogy 10 hónapos kora korul lesz esedékes. O az elso macskam, nem ertek ezekhez a dolgokhoz, igy azt hittem, meg van ido😅 hamar felnott.
2023. febr. 19. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!