Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény cica ivartalanítás...

Nőstény cica ivartalanítás utáni varrat begyulladásával kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Febr. 20-án ivartalanították a 6 hós nőstény cicámat. A doki nem ajánlott sem ruhácskát, sem gallért, ameddig nem piszkálja a cica túlzottan a varratot. Febr. 25-én vittem vissza kontrollra, mert piros és gennyes lett a varrat. Egyébként a cica játékos volt, evett és wc-zett rendesen. Kapott rá krémet és gyógyszert, valamint kötelezően kisruhát. A doki azt mondta vagy a nyalogatástól gyulladt be, vagy a cérnától, amivel belül varrta. A héten még visszamegyünk kontrollra. A kérdésem csak annyi, hogy volt valakinek hasonló tapasztalata? Gennyesedett már be varrat a cicátoknál? Mit csinált a doki? Hogy kezeltétek? Mennyi volt a gyógyulási idő?

2023. febr. 26. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez mindig annyira fura, itt gyakorin szoktam csak olvasni, hogy az orvosok nem ajanlanak ujabban gallert/ruhat.


A macska alapbol is tisztalkodik, nincs olyan, hogy ne piszkalja a sebet. Es amugy amikor gyogyul, meg viszket is, szoval duplan nyalogatja :D


Nem ertem ez hogy lehet, tenyleg.

2023. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

U.i.

Megbízom a dokiban, évek óta hozzá járunk, kutyával, cicával. Mindig lelkiismeretesen végezte a munkáját. Nem rest hétvégén vagy akár éjszaka is bemenni a rendelőbe sűrgős esetekben. A természetesség híve. Ő ivartalanította előző nőstény cicámat, neki sem ajánlotta sem a gallért, sem a ruhácskát, nyalogatta is magát (nem túlzottan), mégis extra gyorsan begyógyult a sebe. Nem az állatorvos hozzáértését kértem méltatni, hanem a gennyes varrattal kapcsolatos tapasztalatokat.

2023. febr. 26. 21:10
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Egy szoval nem mondtam, hogy ne bizz meg benne vagy rossz orvos lenne, nem is erdekel ez engem tulzottan, szoval nem kell bizonygatni itt semmit, nyugi.


Csak egyszeruen ez az uj ajanlas nem logikus. De ennyi.

2023. febr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A kutyámmal jártunk hasonlóan ivartalanításnál, neki begyulladt a varrat miatt, a doki szerint allergiás volt rá, ez okozta, neki ilyen hólyagszerűségek,göbök jelentek meg a varrás mentén, ezeket felvágta, szépen kitisztította, valami folyadékkal átmosta, meg lefújta fertőtlenítővel, pár napra rá semmi baja sem volt már, szépen rendbejött.
2023. febr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

@1 Mi sem kaptunk gallért, ki is tépte a varratot, ahogy felébredt. Utána nekiesett a sebnek is, alig tudtuk megakadályozni, hogy tovább marcangolja. Rohanhattunk az ügyeletre, imádkozva, hogy egyben maradjon a macska, míg odaérünk. Egyik ismerősöm macskája pedig a varrat után egyenesen a belső szerveit kezdte kihúzni. (Mindegyik cica rendben lett utána).

Tudom, hogy nagyon rossz az állatnak a gallér, elégszer volt már szerencsém látni, hogy mit össze szenvednek vele, de még mindig jobb, minthogy széttépi magát, vagy szétnyalogatja a sebet. Vagy ha valaki nagyon félti az állatot a gallértól, akkor ruhát is lehet rá adni (mondjuk azt sok macska hihetetlen ügyességgel szedi le magáról).

2023. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
23%
Hogy ne csak a negatív kommentek legyenek, mind az én macskáimnál, mind az ismerőseim macskáinál nem volt gallér és semmilyen probléma nem volt a macskákkal, ellenben azzal a rövid idővel, amikor az én macskámon rajta volt a gallér, mivel elég életképtelen volt úgy. Vannak negatív esetek, de nem véletlenü opcionális a gallér. Ha az esetek többségében gond lenne, akkor nem kezelnék ennyire lazán az orvosok sem.
2023. febr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mi cicank is pont ennyi idos es ugyanigy jart, a varrat also resze gyulladt be es be is vizesedett, kb galambtojas meretu volt a duzzanat. Az orvos azt mondta hogy ez gyakori, kenjuk neki betadine-nal es le fog menni. Igaza is lett, kicsit meg gennyedzik a seb (folyik ki belole a vizenyo), de egyreinkabb megy le, ugyhogy ne aggodj minden rendben lesz.
2023. febr. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is ez volt csak a doki ivartalanitás után egyből agódott ruhát ezért nem volt annyira vészes.Hát adtak szurit és utána haza vittünk és szépen begyógyult.AZ A FONTOS, HOGY NE BÚJJON KI A RUHÁBÓL.
2023. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!