Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után hány napig...

Ivartalanítás után hány napig kell figyelni a (hím) cicát?

Figyelt kérdés

Hím macsek, tehát kisebb beavatkozás, mintha nőstény lenne - abban az esetben nem is lenne kérdés.


Most pénteken viszem ivartalanítani. Eddig az volt a terv, hogy páromat meg szerdán műtik, és pénteken jön haza. Én hétfőn és kedden otthon maradok ápolni mindkettejüket.


Párom műtétje viszont el lett halasztva, így csak őmiatta nem kell itthon maradnom.


A cicára természetesen nagyon szívesen rááldozom azt a két napot, ha szükséges, de szívem szerint áttolnám a párom műtétjéhez.

(Bejött egy új rendszer nálunk, hogy már januárban meg kell tervezni az egész évet, így kicsit nehéz tologatni)


2023. febr. 21. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kb addig igényeltek figyelmet amíg magukhoz tértek az altatásból, utána semmi extra nem volt.
2023. febr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. febr. 21. 14:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amíg kába, addig célszerű szemmel tartani. Előfordulhat, hogy hány vagy maga alá pisil. Általában másnapra minden rendben szokott lenni.

(Ha reggel viszed, akkor akár már estére is jól lesz)

2023. febr. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat az elso napon tuti kell ra figyelni, mert az elso nap azert meg kis kabak tudnak lenni, illetve osszepisilhetik magukat, hanyhatnak.


Utana is annyi volna a fontos, hogyha egyedul van, galler legyen rajta, mert azert a kanduroknak se kene piszkalniuk a sebet.

2023. febr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok

A félreértések elkerülése érdekében azért tisztáznám, hogy úgy értettem amíg TELJESEN magukhoz tértek. Szegénykék utána még pár óráig kómásak voltak, botladoztak stb. Így ne hagyd magukra őket. De nem olyan komoly műtét mint a lány cicáknál.

2023. febr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk alig pár órát kellett. A vízből keveset lehetett csak adni, hogy nehogy belealudjon és megfulladjon. Illetve kaját nem, mert úgyis kihányná. De nekem például még kábán is kiment az alomig pisilni :D pedig csóróm alig tudta felemelni a lábát és bemászni.


De javarészt aludt a kába óráiban, szóval nem kellett különösebb felügyelet - mármint mellette voltam, de nem csinált amúgy se semmit.

2023. febr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Este lesz a műtét, és egész hétvégén szem előtt lesz. Akkor a válaszaitok alapján nem szükséges otthon maradnom vele hétfőn-kedden.


Köszönöm!

2023. febr. 21. 15:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezért otthon maradni.Addig kell csak őrizni/figyelni amíg kába utána amikor már nem az nem kell már őrizni.Arra figyelj,hogy ne ugráljon a friss varrattal és ne kezdje el tepkedni,enni,inni csak akkor adj neki,ha már tényleg magánál van.
2023. febr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!