Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, hogy a macskámat ah...

Normális, hogy a macskámat ah ivartalanítás ennyire megviselte és nem iszik semmit?

Figyelt kérdés
Ma vittem ivartalanítani a macskámat. Amikor hazahoztam, számítottam rá, hogy kába lesz, de egész nap figyelnem kellett rá, annyira esetlen volt. Egész nap csak aludt, néha felnyávogott a fájdalomtól, amikor felült, tiszta hideg a füle is. Nem ivott ma szerintem egy kortyot se. Nyugtassatok meg, hogy ez normális :( Holnap megpróbálom fecskendővel itatni, ha továbbra sem iszik, de holnap sajnos dolgozom, szóval egyedül kell itthon lennie és aggódom.

2021. júl. 12. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Normalis.

Orvos nem mondta el, hogy 2-3 napig nem kene egyedul hagyni?? Figyelni kellene ra kerdezo.

2021. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem mondta. De hogy tudnék 3 napot itthon maradni vele? Nem tudom megoldani a munkám miatt.
2021. júl. 12. 22:38
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Hogy? En pentek delutanra idozitettem a a mutetet es kivettem +2 napot a kovi heten. Hat valahogy igy, de mar mindegy. Remeljuk nem lesz baja, de az en macskam rettenetesen kaba volt kb 1,5 napig, utana meg ugrott, maszott volna allandoan, figyelni kellett ra, hogy ne, tehat nagyon orulok, hogy otthon tudtam vele maradni.

Galler vagy ruha legalabb legyen rajta, azt ne vedd le, ha nem tudod figyelni.

2021. júl. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális szerintem. Pár óra alatt ki kellene aludnia az altatót, nálunk minden macska legkésőbb másnapra teljesen jól volt, de inkább pár óra után.

Voltak vizsgálatai altatás előtt?

2021. júl. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk mindkét macska nehezen viselte, sokáig kábák voltak, viszont pár óra elteltével ittak, szóval nem tudom, normális - e.
2021. júl. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Miért pontoztátok le a 3-ast? /nem én írtam csak nem értem/

Azért az nem elvárható hogy egyből jól legyen, mi emberek is totál máshogy viseljük az altatást, műtétet, van aki teljesen jól és van aki elég rosszul. Pláne most ebben a hőségben, frontban, minden atrocitás nélkül is van macska aki nincs a toppon ezek miatt.

Állatoknál sem más ez, főleg nőstényeknél, az nagyobb seb, nagyobb beavatkozás. Nekem két fiúm van, egyik rosszabbul volt utána de csak aznap, hányt is, be is pisilt, másnap már jól volt de aznap hattyú halála. Másik cicát felébresztve kaptam vissza, mintha mi se történt volna olyan volt.

Inni vagy enni akkor szabad nekik ha már majdnem teljesen maguknál vannak, kótyagos állapotban veszélyes, félrenyelhet stb.

Valóban jobb lenne ha legalább 1 napot vele tudnál lenni de már ez van, bízzunk benne hogy ma aludni fog és nem pattog.

Hogy van a cica azóta?

2021. júl. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Éjszaka aludt, szóval nem volt baj vele. Reggel mikor felkel általánosságban, akkor le se lehet lőni, most meg reggel én keltettem, hogy adjak neki enni, de nem evett semmit, és utána vissza is aludt szegény :( Szóval nem hiszem, hogy nagyon pattogni fog ma. De most már melegebb a teste, nem olyan hideg a füle, mint tegnap. Meg már nem olyan kába, csak bágyadt. Azt mondta az állatorvos, hogy normális, ha pár napig étvágytalan a műtét után, de azért rossz látni.
2021. júl. 13. 08:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy van a cica?
2021. júl. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy így érdeklődtök felőle!:)

Tegnap kapott alutasakost konzerv helyett (amúgy a konzervet is szereti), azt egyből be is falta, meg már dorombol, mászkál. Kicsit szomorkás még, de már sokkal jobban van, mint az első nap. :)

2021. júl. 14. 06:58
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj na ennek örülök :) Akkor már minden oké lesz!
2021. júl. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!