Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen táppal etessem a...

Milyen táppal etessem a macskámat? Folytassam az Orijen-nel?

Figyelt kérdés

Jelenleg Orijen tápot kap. Szereti, aktív, szép a végterméke is.


Valaki írta, hogy eléggé hullik tőle a macskája szőre - mintha az enyémen is jelentkezne, de lehet hogy csak beképzelem. Csupán fél hónapja van nálam a cicc, hidegebb éghajlatú helyről hoztam, lehet csak vedlik.


Korábban fél-kóbor volt, olcsó kisbolti tápot kapott, lehet túl nagy ugrás volt neki az Orijen?


A kérdésem főleg az, hogy mi a véleményetek erről a márkáról, érdemes ezzel folytatni?

Vagy van olyan táp, ami hasonló minőségű, de pénztárca-barátabb?

Nem igazán vagyok tehetős, de a macskán egyáltalán nem akarok spórolni.


2023. febr. 28. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még várj vele, most az én macskám is vedlik, jönni fog a tavasz.
2023. febr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A szőrhullás most normális, tavasszal minden cica vedlik.

Az Orijen jó, de az nem igaz, hogy alfa és omega, nem létezik vetélytársa olcsóbban. Ha nem vagy jómódú és előfordulhat, hogy nem engedheted meg magadnak a jövőben, én nem szoktatnám rá a macskát, hogy netán csak azt egye meg.

Próbáld ki pl a Purizon, Carnilove, Bozita nevű tápokat, interneten tudod őket megrendelni.

2023. febr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap kell porszívóznom, úgy vedlik az enyém jelenleg.
2023. febr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugodtam :) Sejtettem, hogy ez lehet az oka, de mégis egy tőlem függő élőlényről beszélünk.


A táp-ajánlásokat szintén köszönöm, utánuk nézek :)

2023. febr. 28. 11:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Benti macskamnak telen-nyaron hullik valamennyire a szore. Tavasszal egy picit tobb, de amugy szor az van...:D


Nekem az allatorvos azt mondta, hogy akkor rendellenes a szorhullas, ha a macskan latod, hogy foltosan ritkult, kicsit olyan “megtepazott” kinezete van vagy vannak rajta kopasz foltok.

2023. febr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt akartam írni, mint az #5-ös, hogy onnan tudod, hogy rendellenes a szőrhullás, ha a cica bundája csapzott, foltokban hiányos.

Ha csak simán hullik, az olyan, mint a hajhullás, annyi, hogy nekik tavaszal-ősszel van egy erősebben hullós időszakuk.

Amúgy az Orijen a leges legjobb táp a piacon, prey-modell szerint van összeállítva.

De nekem sajnos csak az egyik cicám eheti, aki házicica jellegű, a másik valami szapis maine coon keverék, akit 4 hetes korában az utcára dobtak, neki vannak egészségügyi problémái, neki speciális táp kell, nem jó neki az Orijen, pedig neki is azt adnék.

2023. márc. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó bekezdésemben kicsit sok lett a "neki" :D :(
2023. márc. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!