Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kevernem kellene a macska...

Kevernem kellene a macska tápját? Ha igen, mivel?

Figyelt kérdés

Valamelyik cikkben írták, hogy a macska képes hozzászokni egyetlen táphoz, ezért érdemes keverni.


"A macska addiktív állat, ami azt jelenti, hogy egy ízhez hozzá tud szokni. Ez nagyon veszélyes, mert ha valamiért a későbbiekben nem ezt kapja, a természetben egyedülállóan képes éhen halni. Emiatt a macskákat többféle márkával kell etetni, vagyis 2-3 prémium márkának a száraztápját összekeverve kellene neki adni, hogy ezt az addiktivitást kikerüljük."


Ez igaz, vagy sületlenség?


Jelenleg Orijent kap, ha kevernem kéne, akkor milyen - ha lehet, Fressnapfban kapható - táppal kellene kevernem?


Köszönöm!


2023. febr. 28. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

kis só-borsot, illetve májkrémet tudsz neki bele rakni.

Néha kis megpirított pirospaprika is megy a táphoz, az enyém is imádja.

2023. febr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

"ha valamiért a későbbiekben nem ezt kapja, a természetben egyedülállóan képes éhen halni."


Mert ha 6 féle táp van összekeverve, akkor nem hal éhen a természetben, de ha 1 félével van etetve, akkor igen?! 😄 Már az alapvető logika is félrecsúszott a cikkben.. Nem, nem kell keverni másik táppal.

2023. febr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

En ertem, mit akar mondani ez a par sor. Tenyleg tudnak nagyon egy-egy kajahoz ragaszkodni, altalaban a szar minoseguhoz, amikben van izfokozo es ezutan nehezen akarnak masra atszokni. Ez abszolut lehet igaz.


De hogy emiatt meghalna egy allat, akinek azert eros osztonei vannak? Max ehezik 1-2 napot ha mast kap, de ehes allat nem hal ehen kaja mellett, ennel azert okosabbak!

2023. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez egy hülyeség. Ahogy előttem is írták, sajnos az olcsó kajákba tényleg egy csomó vackot beletesznek, amire rábuknak a macskák, és sokszor a szinte színhús prémium cuccokra meg fanyalognak, mert megszokták a másikat... De ez kb ugyanaz, minthogy a gyereked a csokit tömné kétpofára, de te tudod, hogy nem az a jó neki, hanem a változatos étkezés.

Az, hogy függői lennének, szerintem túlzás így is, úgy is. Meg egyébként a legtöbb macskát CÉLSZERŰ több fajta táppal/alutasakossal etetni, mert épp, hogy könnyen rá tudnak unni a kajákra, és jobb, ha több opció is van. A kutyákkal ellentétben, akiknél az állandóság ideális, a macskáknál a több variáns csak kifejezetten jót tesz.

2023. febr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Az én macskáim kikövetelik maguknak a változatosságot. Ha egymás után kétszer veszem újra ugyanannak a márkának ugyanolyan ízesítésű száraztápját, a második felénél sztrájkolni kezdenek és nem esznek belőle.
2023. febr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is hallottam már ezt a legendáriumot, szerintem kérdezd meg az állatorvost ha érdekel, mi az alapja, de így ahogy van nettó hülyeségnek tűnik, maximum az igaz, hogy a kutyákkal ellentétben a macskának nem árt a változatosság (a kutyák között gyakoribb, szinte mindig hozzá kell táplálni az új táphoz, fokozatosan, a macskánál ez nem szükséges).

Macskafüggő is, ha nem válogatós a cicád, valóban lehet alapja hogy nem is lválik azzá ha néha kap mást is, mint amit állandóan. De ehhez pontosan nem értek, nálunk mindkettő válogatós alapból szóval változatosan kapnak :D

2023. febr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Halaimnál és a macskáknál is tapasztaltam azt hogy amikor kaját váltottam, akkor az újat először csak nézték, megkóstolták, kiköpték.

1 hétig nem kaptak semmi mást és láss csodát mégis megették. :D

Ekkora baromságot, hogy önszántából éhen hal a macska. :DDDD

2023. febr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

En azt gondolom, hogy amelyik allat ehen tul halni ugy, hogy ott van elotte a kaja, az meg is erdemli 🤣🤣


Najo, vicceltem, mert termeszetesen ilyen nincs, egeszseges allat eseteben. Ha beteg es nincs etvagya, az mas.

2023. febr. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha így lenne már rég kihaltak volna.

Hol a fenébe olvastál ilyen baromságot??

2023. márc. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!